Komentāri

Šovakar Latvijā ieradies kuģis ar ASV armijas rotas apbruņojumu. Saistībā ar operāciju “Atlantic Resolve” ASV militārā vienība Latvijā ieradusies ar pieciem tankiem “Abrams” un 12 bruņumašīnām “Bradley”, informēja Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

NBS brīdina autovadītājus, ka šovakar no Ventspils uz Ādažiem Militārās policijas pavadībā dosies pirmā no divām ASV tanku “Abrams” kolonnām. Tankus šovakar un rītvakar uz Ādažiem nogādās ar vilcējiem, un autovadītāji aicināti ievērot Militārās policijas norādījumus.

Bruņumašīnas un cita veida tehnika uz Ādažiem tiks nogādāta pa dzelzceļu. Informācija par to tiks sniegta vēlāk, sola NBS. Viss minētais bruņojums nāk no ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rotas.

Kā ziņots, operācijas “Atlantic Resolve” laikā ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rota šī mēneša sākumā nomainīs Ādažu militārajā bāzē izvietotos ASV gaisa desantniekus.

ASV armijas Eiropā karavīru klātbūtnes palielināšana Polijā, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā no šī gada aprīļa apliecina ASV atbalstu NATO un kopīgajām drošības saistībām, piedaloties papildu militārajās mācībās un pastiprinot sadarbību drošības jomā ar partneriem un sabiedrotajiem. Militārās sauszemes mācības tiek organizētas pēc Latvijas iniciatīvas un palīdzēs veicināt sadarbspēju ar nelielu vienību, kā arī vadītāju apmācību.

ASV karavīru ierašanās reģionā notiek papildus iepriekš plānotām daudzpusējām sauszemes militārajām mācībām, piemēram, “Combined Resolve II”, “Saber Strike”, “Rapid Trident” un “Saber Guardian”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl