Latvijā ieradušies Eiropas Savienības centrālo banku vadītāji

0 Komentāru
Latvijā ieradušies Eiropas Savienības centrālo banku vadītāji
Foto: AFP / LETA

Nozīmīgākais eirozonas finanšu tirgus notikums otrdien sākas Rīgā – Latvijā ieradušies Eiropas Savienības centrālo banku vadītāji, lai izbraukuma sēdē apspriestu šobrīd eirozonā aktuālo.

Parasti padomes tikšanās notiek divas reizes mēnesī Frankfurtē pie Mainas, Vācijā, bet reizi gadā tā notiek citā valstī. Pērn izbraukuma sēde norisinājās Tallinā, bet šogad 19 eirozonas valstu centrālo banku vadītāji un Eiropas Centrālas bankas pārstāvji tiekas Rīgā.

Tajā gan joprojām nepiedalīsies korupcijā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kam šobrīd piemērots aizliegums pildīt amata pienākumus. Arī Eiropas Savienības Tiesa vēl nav izlēmusi, vai Latvijas varasiestādes ir pārkāpušas likumu, nosakot šādu aizliegumu.

Latvijas puse tiesā skaidroja, ka Rimšēviča pienākumu izpildītāja ir vietniece Zoja Razmusa, tādēļ nevajadzētu rasties jautājumam par juridisko pēctecību.

Tikmēr Eiropas Centrālā banka vēlas, lai tiktu atjaunotas Rimšēviča pilnvaras pieņemt lēmumus par eirozonas monetārās politikas jautājumiem un banku uzraudzību.

0 Komentāru