Komentāri

Ar īpašu priekšnesumu Liepājā šovakar uz festivāla Liepājas vasara skatuves kāps dziedātāja, kura Japānā par hitu padarījusi Raimonda Paula dziesmu Dāvāja Māriņa. Tokiko Kato šogad svin savas skatuves dzīves piecdesmito jubileju un šobrīd ieradusies Latvijā. 

Slavenā japāņu estrādes dziedātāja Tokiko Kato Latvijā viesojas trešo reizi. Pirmo reizi tas bija 1968. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tokiko Kato

Es biju pārsteigta, kad šogad, janvārī, atkal ciemojos Rīgā. Vecpilsēta ir ļoti skaista, un viss šeit ir tik mājīgs. Arī pirmo reizi, 1968. gadā, pilsēta mani aizkustināja, bet šogad es ieraudzīju jaunu kultūru un patīkamu un labu gaumi it visā.

Janvārī dziedātāja viesojās, lai tiktos un uzrunātu Liepājas Simfonisko orķestri, kuru uzstāšanos bija ievērojusi interneta vidē un jau jūnijā Liepājas Simfoniskais orķestris devās koncertu tūrē uz Japānu, lai astoņos koncertos uzstātos kopā ar Tokiko Kato, svinot dziedātājas 50 gadus uz skatuves.

Esmu uzstājusies kopā ar daudziem Japānas un ārvalstu simfoniskajiem orķestriem. Man patīk Liepājas orķestris, jo tas skan tik skaisti, izjusti un dziļi, kā mana mūzika.

Viena no dziesmām, ar kuru Tokiko Kato kļuva slavena visā Japānā, ir maestro Raimonda Paula dziesma Dāvāja Māriņa, kas viņas interpretācijā Japānā izskanēja 1987. gadā.

Pirmo reizi dziedātājā to dzirdēja Allas Pugačovas izpildījumā, un tikai 1992. gadā, kad Japānā viesojās tā brīža kultūras ministrs Raimonds Pauls, uzzināja, ka mūzikas autors ir maestro. Toreiz abi mākslinieki arī kopā uzstājās.

Janvārī, kad Tokiko Kato Latvijā ciemojās otro reizi, viņa atkārtoti tikās ar maestro un Dāvāja Māriņas teksta autoru – Leonu Briedi.

Tagad ir trešā reize, kad māksliniece ir Latvijā. Šeit viņa ir ieradusies, lai uzstātos festivāla Liepājas vasara atklāšanas koncertā ar Liepājas simfonisko orķestri.

Koncertā būs dzirdamas gan dziedātājas oriģināldziesmas, dažādas Eiropu valstu dziesmas un, protams, arī latviešiem vislabāk zināmā Dāvāja Māriņa. Tokiko Kato gan vēlreiz vēlētos atgriezties un koncertēt Latvijā 2018. gadā, kad valsts svinēs savu simtgadi.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl