Komentāri
Latvijā ieradīsies Slovākijas bruņoto spēku mehanizētā kājnieku rota
FOTO: LETA

Īstenojot NATO samitā Varšavā pieņemto lēmumu par Višegradas valstu bruņoto spēku iesaisti Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, šonedēļ Latvijā ieradīsies Slovākijas bruņoto spēku mehanizētā kājnieku rota.

Slovākijas mehanizētās kājnieku rotas klātbūtne Latvijā stiprinās NATO kolektīvo drošību pie alianses austrumu robežas un sekmēs bruņoto spēku savstarpējo savietojamību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mehanizētās kājnieku rotas sastāvā Latvijā uzturēsies ap 150 Slovākijas bruņoto spēku karavīru no 13. mehanizētā bataljona Levicē, kā arī vairāku veidu tehnikas vienības.

Atrodoties Latvijā trīs mēnešu rotācijā, Slovākijas bruņoto spēku rota piedalīsies kopīgās mācībās ar Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku kājnieku brigādes 1. mehanizēto kājnieku bataljonu, tostarp starptautiskajās mācībās ”Summer Shield XIV” un ”Saber Strike 2017”.

Jau ziņots, ka sākotnējā vienošanās par Višegradas valstu bruņoto spēku iesaisti Baltijas reģionā rotācijas kārtībā tika panākta Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Višegradas grupas valstu ārlietu ministru sanāksmē 2016. gada pavasarī.

Višegradas valstis šogad nodrošina klātbūtni Baltijas reģionā rotācijas kārtībā: no janvāra līdz martam Lietuvā uzturējās Čehijas Republikas bruņoto spēku kontingents, ko otrajā ceturksnī nomainīs Slovākijas rotācija Latvijā, trešajā ceturksnī – Ungārijas rotācija Igaunijā un ceturtajā ceturksnī – Polijas rotācija Lietuvā.

1991. gadā izveidotajā Višegradas grupā ir Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl