Latvijā ieradies prokrievisks žurnālists, kurš apbalvots ar Donbasa teroristu medaļu

1 komentārs

Lai veidotu sižetus par 16. martu, Latvijā šodien ieradies prokrieviskais britu izcelsmes žurnālists Greiams Filipss (Graham W Phillips). Savās reportāžās viņš līdz šim slavējis Donbasa separātistus, kopā ar viņiem šaudījies ar Kalašņikova automātu un pat saņēmis tā dēvētās Luhanskas tautas republikas medaļu.

Drošības policija brīdina, ka šogad 16. marta pasākumi draud izvērsties ļoti saspringti. Paredzams, ka valstī ieradīsies vairāki provokatori no ārzemēm.
15. martā tiks organizēta tā dēvēto antifašistu konference, Latvijā ierasties ir uzaicināti pārstāvji gan no bijušajām padomju valstīm, gan Eiropas Savienības.

Sociālajos tīklos pamatīgu viļņošanos radījusi prokrieviskā britu izcelsmes žurnālista Greiama Filipsa ierašanās Latvijā.
Viņa Youtube kanālam ir 72 000 sekotāju, kas ir iespaidīgs skaits. Filipss jeb krievvalodīgo atbalstītāju vidū saukts par Grišu, slavu iemantojis ar reportāžām no Donbasa prokrievisko kaujinieku kontrolētajām teritorijām, viņš strādājis arī Kremļa ruporā – televīzijā Russia Today. Internetā atrodami materiāli, kuros Filipss ir redzams ar Kalašņikova automātu rokās un tā sauktās Jaunkrievijas emblēmām uz pleciem.

FOTO:

Filips akcentē, ka attēli fotografēti šautuvē, kurš viņš gatavojis reportāžu, un tādēļ mēģinājis iejusties kaujinieku ādā, un neko sliktu šajā rīcībā nesaskata. Viņš pat saņēmis Luhanskas tautas republikas goda medaļu par savām reportāžām.
Viņš ar TV3 Ziņām piekrita sazināties e-pasta veidā. Uz jautājumu, vai bija kādas grūtības no Krievijas iebraukt Latvijā, Filipss atbild šādi:

Protams, ka man nebija nekādu problēmu iebraukt Latvijā. Esmu brits, bez sodāmībām, neatkarīgs žurnālists, kādas varētu būt problēmas?

Līga Pētersone, Drošības policijas preses pārstāve:

Protams, mēs nevaram izslēgt iespēju, ka viņš veiks provokācijas, bet visefektīvākais līdzeklis, kā vērsties pret to, ir informēt sabiedrību, ka tas ir iespējams. Ir personas, kuras varbūt vēlēsies 16. martā publicēt materiālus ar sagrozītiem faktiem, kas diskreditē mūsu valsti.

Filipss akcentē, ka Latvijā viesojies jau 2006. gadā un viņam te paticis.

Donbasa un Krievijas iedzīvotājiem viedoklis par Latviju, iespējams, ir balstīts uz visai šauras informācijas bāzes. Ir maz reportāžu par Latviju. Es vēlētos te pavadīt ilgāku laiku. Protams, tuvojas 16. marts, un es to atspoguļošu, bet tas noteikti nebūs manu reportāžu galvenais temats. Es intervēšu cilvēkus ielās, politiķus, filmēšu visu.

Latvijas ārpolitikas institūta vadītājs pauž pārliecību, ka drošības dienestiem ir jātur roka uz pulsa, taču, no otras puses, žurnālistiem liegt iebraukšanu būtu absurdi.

Andris Sprūds, Latvijas Ārpolitikas institūta vadītājs:

Tie, kas baidās, ir vāji. Kaut kādas bailes, ierobežošana ne vienmēr parāda spēku. Ja vajadzēs, atspoguļos Krievijas medijos tādā gaismā, kā viņi uzskatīs par vajadzīgu. Laidīsim mēs kādu iekšā vai nelaidīsim.

16. martā pie Brīvības pieminekļa iecerēti vairāki pasākumi, kurus pašvaldībā pieteikuši kā leģionāru atbalstītāji, tādēļ situācija solās būs nokaitēta.

Video

TOP komentāri

  • Andris Asaris
    0 0 0

    Andris Asaris

    Parasts dzīves lūzeris, kurš ikdienā ir pelēks planktons, bet alkst pēc "slavas" un uzmanības, lai tādā veidā kompensētu savas neveiksmes un trūkumus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl