Latvijā ieradies Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija

Pievienot komentāru

Oficiālā divu dienu vizītē Latvijā ieradies Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija.

Karaliskais pāris tika oficiāli sagaidīts pie Rīgas pils, notika oficiālā fotografēšanās un parakstīšanās viesu grāmatā. Pēc tam plānota Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, Ivetas Vējones kundzes, kā arī Dānijas kroņprinča un kroņprinceses un viņu delegāciju tikšanās.

Pēcpusdienā pie Brīvības pieminekļa notiks ziedu nolikšanas ceremonija, bet vēlāk Valsts prezidents un viņa kundze piedalīsies Dānijas kroņprinča un kroņprinceses grāmatas dāvināšanas ceremonijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam.

Vakarā Lielajā Ģildē koncertu saistībā ar vizīti sniegs Dāņu baroka ansamblis “Concerto Copenhagen”, un pēc koncerta Rīgas pilī notiks Vējoņa un viņa kundzes rīkotās oficiālās vakariņas par godu Dānijas kroņprincim un kroņprincesei.

Vizītes otrajā dienā, 7. decembrī, tās uzsvars tiks likts uz mākslu, dizainu un vēsturi. Karaliskais pāris dienas gaitā tiks iepazīstināts ar Dānijas īpašo devumu par godu Latvijas simtgadei, kas ietver arhitektu konkursu. Uzvarētājas skices veidos pamatu tam, kā bijusī “Scandinavian Tobacco” mājvieta – tabakas fabrika Rīgā, tiks pārbūvēta par jaunu kultūras namu un radošo industriju inkubatoru.

Savukārt vizītes noslēgumā karaliskais pāris dosies ekskursijā uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Dānijas karaļnama piedalīšanās Latvijas simtgades svinībās pasvītrojot stiprās divpusējās saites starp Dāniju un Latviju, uzsvēra vēstniecībā.

 

Lasi vēl