1 komentārs
Latvijā hipotekārie kredīti ar “nolikto atslēgu” principu popularitāti nav guvuši
FOTO: LETA

Latvijā hipotekārie kredīti ar “nolikto atslēgu” principu lielu popularitāti pagaidām nav ieguvuši. Kopš marta, kad šāda iespēja jānodrošina visām bankām, to izvēlējušies daži desmiti cilvēku.

Pēc smagām un ilgstošām diskusijām par “nolikto atslēgu” principu Latvijas hipotekārās kreditēšanas tirgū panāktais kompromiss ir stājies spēkā no šā gada 1. marta. Tātad jau vairākus mēnešus Latvijas komercbankās var paņemt kredītu ar ierobežotu atbildību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēki ļoti maz izvēlas līgumus, kas ļauj kredīta atmaksas termiņa pusceļā atdot bankai mājokli un atbrīvoties no atlikušā kredīta, ja ir problēmas to atmaksāt. Bankām atšķiras skaidrojums šai situācijai. Salīdzinājumā ar parastu kredītu Swedbank aizdevumi ar iespēju “nolikt atslēgas” ir krietni mazāk pievilcīgi, tos izvēlējušies pieci klienti.

Swedbank bankā kredītu ar “noliktām atslēgām” var paņem, ja pirmajai iemaksai sakrāti vismaz 30%, kamēr parastam kredītam – 15%. Bremzējošais faktors ir procentu likmju atšķirība par procentu.

Līdzīga situācija ir  SEB bankā, kurai ir vēl neizdevīgāki nosacījumi un nav izsniegts neviens kredīts ar nolikto atslēgu iespēju. Banka uzlikusi par 2% augstāku likmi kredītiem ar “nolikto atslēgu” iespēju, un tas nozīmē vismaz divkārt pārmaksāt par šo kredītu.

Banka Citadele “nolikto atslēgu” principu piedāvā kopš 2011. gada, trīs gadu laikā to izvēlējušies aptuveni 20 cilvēku. Bet šogad pieprasījums audzis, un dažu mēnešu laikā līgumu skaits divkāršojies.

Citadelē aizdevumi atšķiras tikai arī pirmajām iemaksām – par 10%, bet citi nosacījumi, arī procentu likmes, ir tādas pašas kā parastiem kredītiem.

Arī Nordea bankas gadījumā atšķiras vien pirmā iemaksa, kredītiem ar ierobežotu atbildību tā sākas ar 35%. Bankā noslēgti divi šādi līgumi.

TOP komentāri

  • Jo
    0 0 0

    Jo

    Nav brīnums, valsts vīri kārtējo reizi piečakarēja tautu un padevās banku un ietekmei, bankas kā nekā viņus tur stingrā kulakā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl