Komentāri
Latvija gatavojas bēgļu uzņemšanai! Patvēruma meklētājiem būs jāmācās latviešu valodā
FOTO: LETA

Lai Latvija būtu labāk sagatavojusies bēgļu uzņemšanai, Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēmusi apjomīgus labojumus Patvēruma likumā. Izmaiņas tika apstiprinātas bez plašām debatēm.

Vienīgās diskusijas izraisīja jaunā norma, ka nepilngadīgajiem patvēruma meklētājiem ir jāmācās latviešu valodā. Pret to iebilda Saskaņas deputāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es pilnībā piekrītu attiecībā uz nepieciešamību nodrošināt integrāciju, bet ņemsim pilnīgi konkrētu situāciju. Šobrīd Latvijā ir vairākas ģimenes no Ukrainas, kurām ir patvēruma meklētāju statuss. Viņiem ir nepilngadīgi bērni, kas šobrīd mācās ukraiņu skolās. Tātad pēc jūsu loģikas, viņiem tas būtu jāaizliedz,” vaicāja Saskaņas deputāts Boriss Cilevičs.

Tomēr šie iebildumi netika ņemti vērā. Līdz ar to spēkā būs jaunais regulējums, kas novērsīs līdzšinējo praksi, ka patvēruma meklētāji Latvijā mācās arī krieviski.

Saskaņā ar likuma izmaiņām turpmāk par patvēruma meklētāju uzņemšanu, ja to prasīs Eiropas Savienība (ES), būs jālemj Saeimai, nevis valdībai kā līdz šim. Likumā ir ieviesta vēl virkne izmaiņu. Tas lielā mērā bija nepieciešams, lai tas atbilstu Eiropas Savienības direktīvām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl