Latvija gatava palīdzēt Ukrainai ”Malaysia Airlines” katastrofas izmeklēšanā

Komentāri

Latvija ir gatava palīdzēt Ukrainai aviokompānijas ”Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnas katastrofas apstākļu noskaidrošanā. Latvijā ir kompetenti cilvēki, kuru padoms varētu būt Ukrainai noderīgs, tā LNT raidījumā ”900 sekundes” pauda Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko iepriekš aicināja ”Malaysia Airlines” lidmašīnas katastrofas izmeklēšanā iesaistīt starptautiskos ekspertus.

Eiropas gaisa telpu kontrolējošā institūcija ir informējusi visas dalībvalstis, ka Ukraina ir noteikusi stingrākus noteikumus lidojumiem virs karadarbības zonas. Doņeckas lidojumu rajons ir slēgts – tur lidojumus Ukraina vairs neļauj veikt. Pasažieriem tas nozīmē iespējamu lidojuma laika paildzināšanos.

Civilās aviācijas aģentūras direktors M. Gorodcovs stāstīja, ka 10 kilometru augstumā, kurā lidoja avarējušais gaisa kuģis, avārijas notiek ārkārtīgi reti. Tāpat versiju par nelaimes pēkšņumu apstiprina tas, ka “Malaysia Airlines” apkalpe pirms katastrofas nav sazinājusies ar koordinācijas centriem uz Zemes, lai informētu par tehniskām problēmām. Tas palielina versijas par ārēja faktora iedarbību ticamību.

Lasi vēl