Latvija gatava izmitināt “BBC” Krievijas redakciju

1 komentārs
Latvija gatava izmitināt “BBC” Krievijas redakciju
Foto: AFP / LETA

Ārlietu ministrija (ĀM) paziņojusi, ka Latvija ir gatava uzņemt britu raidorganizācijas “BBC” Krievijas redakciju, ja konflikts starp Lielbritāniju un Krieviju saasināsies.

4. martā Lielbritānijā ar nervus paralizējošu vielu tika saindēts bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nāca klajā ar paziņojumu, ka Krievija varētu būt iesaistīta šajā indēšanā, tādēļ abu iesaistīto valstu starpā radās konflikts un sankciju solījumi.

Kā izrādās, tajā pašā laikā pie Latvijas ĀM vērsās arī raidorganizācija “BBC”.

Gints Jēgermanis
Ārlietu ministrijas pārstāvis

Pie mums vērsās “BBC” birojs Latvijā. Ņemot vērā to, ka Krievijā žurnālistiem diezgan ilgu laiku ir sarežģīti apstākļi. Briti sāka apsvērt iespēju, ka viņiem vajadzētu evakuēties no Maskavas vai no Krievijas.

“BBC” pārstāve gan šo gadījumu nekomentē un norāda, ka neatklās nekādu informāciju par to, kur izvietots “BBC” personāls. Zināms vien, ka Krievijā esot ievērojams skaits žurnālistu, kuru stāsti tiek publicēti visur pasaulē. Neliela “BBC” redakcija atrodas arī Rīgā, un tas ir vienīgais šīs raidorganizācijas birojs visu trīs Baltijas valstu vidū. Tāpēc palīdzība “BBC” Krievijas redakcijai tika lūgta tieši no Latvijas.

Gints Jēgermanis
Ārlietu ministrijas pārstāvis

Mūs uzrunāja ar lūgumu sniegt atbalstu, ja tāda vajadzība rastos. Mēs šo jautājumu apspriedām, un tika pieņemts lēmums Nacionālajā drošības padomē, ka – ja britu puse lūgtu šādu atbalstu, tad Latvija būtu gatava to sniegt.

Ārlietu ministrijas pārstāvis norāda, ka šis nav tikai deklaratīvs solis – Latvija patiešām būtu gatava sniegt praktisku palīdzību. “Mums jau ir piemēri, piemēram, “Meduza”, kas raida no Rīgas. Līdz ar to, ja rastos šāda vajadzība, tad mums arī ir precedenti, kā to varētu izdarīt. Tas būtu neliels birojs, kādi 10, varbūt 20 cilvēki,” piebilst Jēgermanis.

Gadījumā, ja Latvijai patiešām nāktos uzņemt “BBC” Krievijas redakciju, pastāv bažas par to, kāda varētu būt mūsu kaimiņvalsts reakcija uz šādu soli.

Gints Jēgermanis
Ārlietu ministrijas pārstāvis

Ja mēs skatāmies uz to, kas ir noticis pēdējo gadu gaitā, tad šī tendence ir klaji negatīva. Ja būtu kāda reakcija, tad acīmredzot tas būtu šo tradīciju noskaņojumā.

ĀM norāda – nepieciešamības gadījumā tā būtu gatava sadarboties un sniegt palīdzību arī citām Krievijā bāzētām Lielbritānijas organizācijām.