Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu

Komentāri
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu
FOTO: LETA

Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20. vietu no 36. vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.

Jaunākajā pētījumu institūta “Heritage Foundation” un laikraksta “Wall Street Journal” gadskārtējā pētījumā par ekonomisko brīvību 180 pasaules valstīs un teritorijās Igaunija ieņem 6. pozīciju pretstatā 9. vietai pērn, bet Lietuva no 13. pozīcijas atkāpusies uz 16. vietu.

Reģionālajā Eiropas reitingā Latvija ieņem 11. vietu, Igaunija ierindojas otrajā pozīcijā aiz Šveices, bet Lietuva ir 8. vietā.

Latvija piedzīvojusi lejupslīdi rādītājos par valdības izdevumiem, nodokļu slogu, tirdzniecības brīvību un investīciju brīvību, bet saglabājusi pozīcijas rādītājos par tiesu sistēmas efektivitāti, fiskālo veselību un finanšu brīvību.

“Apspiesto” valstu kategorijā ir 23 valstis, tostarp Afganistāna (163. vieta), Ukraina (166.vieta), Eritreja (176. vieta), Kuba (178. vieta), Venecuēla (179. vieta). Pēdējo – 180. – vietu reitingā ieņem Ziemeļkoreja.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl