Latvijā dzīvojošs brits balsos par palikšanu ES, bet bažijās, ka pretēji domājošo būs vairāk

0 Komentāru
Latvijā dzīvojošs brits balsos par palikšanu ES, bet bažijās, ka pretēji domājošo būs vairāk

Pamanīt ieguvumus no dalības Eiropas Savienībā (ES) pārtikušā valstī ir daudz grūtāk, nekā Austrumeiropā. Šādu pārliecību pauž Džefrijs Česters.  Brits, kurš jau vairākus gadus izmanto šīs savienības iespējas brīvi dzīvot Latvijā. Ar pasi rokās viņš referendumā balsos par palikšanu Eiropas Savienībā un ar bažām raugās vai pretēji domājošo nebūs vairāk.

Sākumā mērojis ceļu no Liepājas uz Rīgu, ar ceļasomām rokās Džefrijs Česters tālāk dosies uz lidostu. Izteikt savu izvēli referendumā viņš varētu arī pa pastu, taču balsojumu nolēmis apvienot ar ģimenes apciemošanu.

Viņš pats balsos par palikšanu ES, lielākā daļa ģimenes, visticamāk pret. Un šis noteikti būs viens no apspriestākajiem tematiem pie vakariņu galda.

Foto

Česters

Es zinu, ka man ir cits viedoklis, nekā vecākiem. Mums ir bijušas interesantas sarunas par to. Es gan nevaru teikt, ka viņiem nav taisnība, mums vienkārši ir cita domāšana. Dzīvojot Latvijā – īpaši dzīvojot Liepājā var redzēt, cik ļoti Eiropas Savienība ir palīdzējusi Latvijai, tik daudz būvprojektu realizētu ES dēļ. Dzīvojot Lielbritānijā to ir grūtāk redzēt.

Džefrijs, izmantojot brīvu pārvietošanās kustību, par savām mājām izvēlējies Latviju. Pēdējos gadus – Liepāju. Tur viņam pieder neliels veikals un ražotne, kur modernā izpildījumā top novusa galdi.

Spēle, kura saskaņā ar leģendu Baltijā ienākusi tieši no Lielbritānijas, pašās britu salās esot populāra nevis vietējo, bet Austrumeiropas imigrantu vidū.

Vairākumam nobalsojot pret, tas var apgrūtināt un sadārdzināt eksportu uz šo valsti.

Džefrijs novērojis, ka viens no kampaņās izmantotajiem argumentiem ir viesstrādnieki – to ir pārāk daudz, un pie vainas ceļošanas brīvība. Taču tas varot sāpīgi atspēlēties.

Šobrīd svaru kausi nosliekušies tā, ka iznākumu paredzēt ir grūti. Taču viņu satrauc, ka nobalsojot par izstāšanos, ieslēgt atpakaļgaitu vairs nebūs iespējams. Lai arī liela daļa, dienu pēc rezultātu paziņošanas, savu izvēli varētu nožēlot.

Česters

Lielbritānijai ir tāda vēsture, ka bijām ļoti patstāvīgi, sēdējām Eiropas malā un skatījāmies, kas notiek pāri Lamanšam. Domāju, ka tagad mums ir grūtāk sadarboties ar kaimiņiem šīs vētures dēļ, bet domāju, ka pati sabiedrība ir mainījusies kopš iestāšanās ES, ka grūti iedomāties, kā kļūsim labāki vai bagātāki, ja izejam no organizācijas

Dodoties uz lidostu, Džefrijs pauž nožēlu, ka tas sakritis ar Līgo svētkiem. Svinībām, kurus dzīvojot Latvijā paguvis iemīlēt.

Video

0 Komentāru