Komentāri
Latvijā dārgākais siltums Lēdmanē un Grobiņā, lētākais – Viesītē
FOTO: LETA

Latvijā dārgākais siltums ir Lēdmanē un Grobiņā, savukārt lētākais – Viesītē. SIA Lielvārdes Remte Lēdmanē siltumu nodrošina par 77,73 eiro par megavatstundu, SIA Grobiņas siltums Grobiņā par 73,42 eiro par megavatstundu.

Trešais dārgākais siltumapgādes tarifs ir Lielvārdē, kur siltumapgādi nodrošina Lielvārdes Remte. Tas iedzīvotājiem maksā 70,82 eiro par megavatstundu.

Tam seko SIA Ikšķiles māja, kas Ikšķilē siltumu nodrošina par 70,30 eiro par megavatstundu, SIA Jūrmalas siltums, kas siltumu piedāvā par 69,02 eiro par megavatstundu, AS Olaines ūdens un siltums – 68,60 eiro par megavatstundu, SIA Cēsu siltumtīkli – 68,37 eiro par megavatstundu, SIA Ķekavas nami, kas Rāmavā, Valdlaučos un Katlakalnā siltumu nodrošina par 67,84 eiro par megavatstundu, SIA Baložu komunālā saimniecība, kas siltumu piegādā Baložos par 67,57 eiro par megavatstundu un AS Mārupes komunālie pakalpojumi, kas Mārupes ciemā siltumu nodrošina par 67,27 eiro par megavatstundu.

AS Rīgas siltums tarifs ir 58,32 eiro par megavatstundu, savukārt vislētākais siltums ir Viesītē, kur SIA Viesītes komunālā pārvalde apstiprinātais tarifs ir 40,72 eiro par megavatstundu.

Augstie siltuma tarifi Lielvārdē un Lēdmanē galvenokārt skaidrojami ar lielajiem, līdz pat 45%, trašu siltuma zudumiem un līdzšinējās apkures sistēmas neefektivitāti.

Šā gada oktobrī situācija esot būtiski uzlabojusies, jo nomainītas savu laiku nokalpojušās siltumtrases, veikti citi uzlabojumi, informējis SIA Lielvārdes Remte tehniskais direktors Andris Sirsniņš. Pēc situācijas izvērtēšanas jau nākamgad SIA Lielvārdes Remte varētu iesniegt SPRK samazinātus siltuma tarifus, kas nomainītu šobrīd spēkā esošos, vēl 2012. gadā apstiprinātos tarifus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl