1 komentārs

Latvija daļēji atsakās no Amerikas Savienoto Valstu karavīru sodīšanas par Latvijas teritorijā veiktiem kriminālpārkāpumiem.

To paredz šodien Saeimā ratificētais Latvijas un ASV līgums par sadarbību aizsardzības jomā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līgums arī nosaka, ka īpašos gadījumos Ģenerālprokuratūra varēs atsaukt šo atteikšanos un izmantot tiesības realizēt jurisdikciju kriminālprocesos, kas sākti par smaga un sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, kā arī tad, ja ir izdarīts noziedzīgs nodarījums, kurā ir cietušais.

Amerikas Savienotās Valstis norāda, ka tās karavīru disciplināros un kriminālos nodarījumus izskatīta militāro tiesu sistēma un esot būtiski, ka visi ASV karavīri ir pakļauti pēc iespējas vienādam tiesiskajam regulējumam neatkarīgi no viņu atrašanās vietas.

Kopumā līgums detalizēti noteic ASV bruņoto spēku un tiem piederošo personu tiesību un pienākumu apjomu, uzturoties Latvijā.

TOP komentāri

  • Ūpis
    0 0 0

    Ūpis

    Kas tad nu par privilēģijām būs izdarījis noziegumu saņem sodu un nav svarīgi pašmāju vai citas valsts piederigs.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl