1 komentārs

Latvija daļēji atsakās no Amerikas Savienoto Valstu karavīru sodīšanas par Latvijas teritorijā veiktiem kriminālpārkāpumiem.

To paredz šodien Saeimā ratificētais Latvijas un ASV līgums par sadarbību aizsardzības jomā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līgums arī nosaka, ka īpašos gadījumos Ģenerālprokuratūra varēs atsaukt šo atteikšanos un izmantot tiesības realizēt jurisdikciju kriminālprocesos, kas sākti par smaga un sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, kā arī tad, ja ir izdarīts noziedzīgs nodarījums, kurā ir cietušais.

Amerikas Savienotās Valstis norāda, ka tās karavīru disciplināros un kriminālos nodarījumus izskatīta militāro tiesu sistēma un esot būtiski, ka visi ASV karavīri ir pakļauti pēc iespējas vienādam tiesiskajam regulējumam neatkarīgi no viņu atrašanās vietas.

Kopumā līgums detalizēti noteic ASV bruņoto spēku un tiem piederošo personu tiesību un pienākumu apjomu, uzturoties Latvijā.

TOP komentāri

  • Ūpis
    0 0 0

    Ūpis

    Kas tad nu par privilēģijām būs izdarījis noziegumu saņem sodu un nav svarīgi pašmāju vai citas valsts piederigs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl