Latvijā Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem pasniedz īpašas piemiņas zīmes

Komentāri

Pieminot Černobiļas atomstacijas avāriju, šodien vairāki pasākumi notika arī Latvijā. No rīta cilvēki pulcējās pie traģēdijas upuru piemiņas akmens Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pagalmā.

Savukārt pēcpusdienā avārijas seku likvidatoriem tika pasniegtas īpašas traģēdijas 30. gadskārtai veltītas piemiņas zīmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanā pirms 30 gadiem piedalījās vairāk nekā 6000 Latvijas iedzīvotāju. Aptuveni puse no viņiem kļuvuši par invalīdiem, daudzi radiācijas izraisīto veselības problēmu rezultātā miruši.

Pirms gada politiķi deva zaļo gaismu iecerei par īpašas piemiņas zīmes izveidi avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem. Šodien tika sākta to izsniegšana.

Plānots, ka piemiņas zīmes pakāpeniski tiks pasniegtas pilnīgi visiem Latvijas katastrofas seku likvidatoriem. TV3 uzrunātie avārijas seku likvidatori valsts izrādīto uzmanību vērtē ļoti augstu.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl