Latvijā Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem pasniedz īpašas piemiņas zīmes

Komentāri

Pieminot Černobiļas atomstacijas avāriju, šodien vairāki pasākumi notika arī Latvijā. No rīta cilvēki pulcējās pie traģēdijas upuru piemiņas akmens Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pagalmā.

Savukārt pēcpusdienā avārijas seku likvidatoriem tika pasniegtas īpašas traģēdijas 30. gadskārtai veltītas piemiņas zīmes.

Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanā pirms 30 gadiem piedalījās vairāk nekā 6000 Latvijas iedzīvotāju. Aptuveni puse no viņiem kļuvuši par invalīdiem, daudzi radiācijas izraisīto veselības problēmu rezultātā miruši.

Pirms gada politiķi deva zaļo gaismu iecerei par īpašas piemiņas zīmes izveidi avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem. Šodien tika sākta to izsniegšana.

Plānots, ka piemiņas zīmes pakāpeniski tiks pasniegtas pilnīgi visiem Latvijas katastrofas seku likvidatoriem. TV3 uzrunātie avārijas seku likvidatori valsts izrādīto uzmanību vērtē ļoti augstu.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl