Latvijā bezvēsts pazudušas vairāk nekā 900 personas, no tām atrastas 430

Pievienot komentāru
Latvijā bezvēsts pazudušas vairāk nekā 900 personas, no tām atrastas 430
FOTO: LETA

”Uz 2015. gada septembri Latvijā ir reģistrētas 946 bezvēsts pazudušas personas, kas ir par 140 personām mazāk nekā pagājušajā gadā,” vēsta organizācija Bezvēsts.lv.

No pazudušajiem atrast izdevies 430 personas, kuras bijušas izsludinātas kā bezvēsts pazudušas.

”Uz šiem skaitļiem jāskatās kā uz vairāku periodu summu. Proti, netiek izšķirts atsevišķs bezvēsts pazudušo personu skaits, kas reģistrēts, piemēram, no šā gada janvāra līdz septembrim, bet kopskaits, kas reģistrēts līdz 2015. gada septembrim. Tātad šajā skaitlī iekļaujas arī personas, kuras reģistrētas kā bezvēsts pazudušas iepriekšējos gados. Respektīvi, tik, cik uz šo brīdi ir reģistrētas bezvēsts pazudušās personas,” informē Bezvēsts.lv.

Biežāk kā bezvēsts pazudušas tiek izsludinātas pilngadīgas personas. Taču kā bezvēsts pazudušie tiek reģistrēti arī bērni, šobrīd kā bezvēsts pazuduši reģistrēti 40 bērni, kas pārliecinoši lielākā daļa ir klaiņotāji. Tas ir par septiņām personām mazāk nekā pagājušajā gadā.

”Laiks pirms Ziemassvētkiem diezgan haotisks, cilvēki cenšas paspēt izdarīt visu, ko nav izdarījuši par visu gadu, tad – no stresa un ne visai racionālas uzvedības bieži vien arī notiek nepatikšanas. Tā pagājušā gada decembrī Kriminālpolicija izsludinājusi meklēšanā Andreju Erdmani, bet Valsts policijas mājaslapā redzami vēl trīs cilvēki, kuri pazuduši pērn ap Ziemassvētku laiku.

Brīvprātīgo organizāciju bezvests.lv apstiprina, ka tiešam pamanīta tendence – pērnā gada nogalē pazuduši diezgan daudz cilvēku.

”Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava nepiekrīt, ka pazudušo skaits liecinātu par kādu aizdomīgu tendenci. Ne vienmēr izsludināšana meklēšanā ir saistīta ar noziegumu,” vēsta brīvprātīgo organizācija.

Nereti meklēšanā tiek izsludināti sen neredzēti radinieki, ja nepieciešams kārtot īpašumtiesību jautājumus. Mēdz notikt tā, ka pieauguši cilvēki vairs nevēlas kontaktēties ar tuviniekiem vai radiniekiem.

”Policijas pārstāve Sigita Pildava atgādina, ka vecākiem ir svarīgi zināt, ar ko bērns satiekas, kādi ir viņa sociālie kontakti, draugi, ko viņš dara virtuālajā vidē. Beidzot arī Latvijā ir ieviests palīdzības dežūrtālrunis 116000, pa kuru zvanot var ziņot par bezvēsts pazudušajiem bērniem.”

Lai meklēšana notiek vēl ātrāk, jūs varat zvanīt arī brīvprātīgajiem uz bezvests.lv tālr.: 22 084 084, kuri labprāt palīdzēs.