Komentāri
Latvijā balsstiesības ir pusotram miljonam; lielākais vēlēšanu apgabals – Rīga
Foto: LETA

Kopumā Latvijā balsstiesības ir vairāk nekā pusotram miljonam pilsoņu. Savukārt visvairāk balsstiesīgo ir Rīgas vēlēšanu apgabalā, kur ir aptuveni pusmiljons cilvēku ar tiesībām balsot.

Rīgai seko Vidzemes, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabals, savukārt vismazāk vēlētāju ir Kurzemē.

Ārvalstīs šajās vēlēšanās saskaņā ar oficiālajiem datiem, varēs balsot nepilni 90 tūkstoši balsstiesīgo – viņu nodotās balsis pieskaitīs Rīgas vēlēšanu apgabalam. Šis skaitlis ir krietni mazāks no Latviju pēdējos gados pametušo cilvēku skaita – no Latvijas pēdējo gadu laikā ir aizbraukuši vismaz 300 tūkstoši iedzīvotāju.

Iedzīvotāju skaita sarukums ir radījis korekcijas tajā, cik deputātu šajā Saeimā ievēlēsim no katra vēlēšanu apgabala. Proti, 12. Saeimā no Rīgas vēlēšanu apgabala tiks ievēlēti 32 deputāti, kas ir par diviem vairāk nekā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās; no Vidzemes vēlēšanu apgabala – 26 jeb par vienu mazāk nekā 11. Saeimā; no Latgales vēlēšanu apgabala – 15 – tas ir tikpat, cik iepriekš; no Zemgales vēlēšanu apgabala – 14 jeb par vienu mazāk nekā 11. Saeimā; no Kurzemes vēlēšanu apgabala – 13 deputāti – tikpat cik iepriekš, 11. Saeimā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl