Latvijā autobusos nepiesprādzējas 35% pasažieru

1 komentārs

Gaužām maz Latvijas iedzīvotāju rūpējas par savu drošību satiksmes autobusos. Aptauja liecina, ka tikai 35% pasažieru piesprādzējas. Turklāt lielākā daļa respondentu pat atzinuši, ka nekad par šo jautājumu nav aizdomājušies. Policija reidus par drošības jostu lietošanu autobusos gan līdz šim nav veikusi, tomēr uzsver, ka par savu drošību jārūpējas pašiem iedzīvotājiem.

Aptauju par drošības jostu izmantošanu autobusos veicis pārvadātājs LUX Express. Aptaujāti pasažieri maršrutos Baltijas valstīs, Polijā, Krievijā, tostarp Latvijā – teju pusotrs tūkstotis.

Lai situāciju uzlabotu un iedzīvotāju paradumus mainītu, LUX Ekspress novembrī īstenos izglītojošu kampaņu gan medijos, gan sociālajos tīklos.

Informācija par drošības jostu pieejamību Latvijas starppilsētu transportlīdzekļos kopumā gan nav apkopota. Arī pārbaudes par to, vai autobusu pasažieri piesprādzējušies, policija neveic, tomēr mudina iedzīvotājus būt atbildīgiem.

No respondentiem, kas drošības jostu autobusā neizmanto, 12% uzskata, ka piesprādzēties nav nepieciešams, 25% josta liekas neērta, savukārt teju 60% par šo jautājumu nav domājuši.

TOP komentāri

  • Kristīne
    0 0 0

    Kristīne

    Varbūt sāksim ar to,ka visus satiksmes autobusus vispirms jānodrošina ar drošības jostām!.. Dir.t nav malku cirst.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl