Latvijā audzētās zemenes Centrāltirgū maksā vismaz piecreiz dārgāk par ievestajām ogām

4 komentāri
Latvijā audzētās zemenes Centrāltirgū maksā vismaz piecreiz dārgāk par ievestajām ogām
Foto: LETA

Latvijā audzētas zemenes Rīgas Centrāltirgū maksā 15 eiro par kilogramu, norāda Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas centrāltirgus” (RCT) Mārketinga un komunikācijas daļas vadītājs Aleksandrs Šuņins.

Viņš teica, ka Centrāltirgū agrās Latvijas zemenes parādījās pirms apmēram nedēļas, un pašlaik to cena ir 15 eiro par kilogramu.

Pēc viņa teiktā, Centrāltirgū pieejamas arī poļu un grieķu zemenes, kuru cenas ir, sākot no viena līdz trīs eiro par kilogramu.

Saskaņā ar Latvijas Augļkopju asociācijas (LAA) sniegto informāciju, Latvijas zemeņu audzētājiem šogad ir cerības uz labāku ražu nekā pērn. “Lielākie zemeņu audzētāji saka, ka pat pagājušajā gadā zemenes tik labi nav ziedējušas un dārzi tik labi neizskatījās, kā šogad. Izskatās, ka šogad zemeņu raža būs laba,” sacīja LAA pārstāve Renāte Kajaka.

Līdz šim pirmās zemeņu ražas ievākuši tie Latvijas audzētāji, kas audzē zemenes tuneļa tipa segumos. Savukārt atklātā laukā audzētās zemenes vēl ir tikai ziedos un ienāksies kā parasti citus gadus – ap Jāņiem.

4 komentāri