Latvijā attiecībā uz marihuānu ir vieni no drastiskākajiem likumiem ES

4 komentāri

Vai Latvijai jāseko citām Eiropas Savienības (ES) valstīm un jāmīkstina sodi par marihuānas lietošanu? Par to, kā apkarot narkomāniju, šodien Rīgā sprieda ES eksperti un amatpersonas. Pēdējā pētījumu centra SKDS aptauja – kas veikta pagājušajā gadā – liecina, ka marihuānas legalizāciju Latvijā atbalsta tikai 8% iedzīvotāju, bet absolūtais vairākums jeb 87% ir pret to.

Marihuānas padarīšana par legālu Latvijā pagaidām nav iespējama pat teorētiski, jo mūsu valsts ir pievienojusies ANO konvencijai, kas aizliedz Latvijai legalizēt jeb padarīt likumīgu tā dēvētās zālītes smēķēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas, par ko notiek jau nopietnākas diskusijas, ir tā dēvētā marihuānas dekriminalizācija. Tas nozīmētu, ka marihuānas lietošana joprojām būtu aizliegta, taču par to vairs nepienāktos kriminālatbildība, bet tikai administratīvais sods. Joprojām krimināli sodāma būtu marihuānas pārdošana.

Jānorāda, ka iet šādu ceļu izvēlējušās ļoti daudzas valstis. Tikai ES vien marihuāna ir dekriminalizēta Igaunijā. Spānijā, Portugālē, Itālijā, Čehijā, Austrijā, Horvātijā, Beļģijā, Dānijā. Tātad tā dēvētā zālīte dekriminalizēta trešdaļā ES valstu.

Tikmēr Latvijā pašlaik ir vieni no drastiskākajiem likumiem attiecībā uz marihuānu. Par tās lietošanu draud kriminālatbildība un ir iespējams pat nonākt cietumā. Saistībā ar Latvijas prezidentūru ES padomē Rīgā šodien notika diskusija par narkomāniju Eiropā un cīņu pret to, kurā piedalījās arī ārvalstu eksperti un amatpersonas. Viens no jautājumiem bija arī iespēja dekriminalizēt marihuānu.

“Par to būtu jāsoda ar kādām sankcijām, naudassodu vai piedāvājot ārstēšanās iespējas. Tas ir veids kā Eiropas valstis reaģē uz marihuānas lietotājiem. Atkarību var ārstēt. Cietums nav labākais veids kā ārstēt kādu, kuram nepieciešama ārstēšana,” norāda Eiropas Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centra eksperts Danilo Balots.

Viņš gan uzsver, ka nav tādas vienas ideālās receptes kā cīnīties ar marihuānas lietošanu, katrai valstij jāizstrādā sev piemērots regulējums. Iekšlietu ministrijā uzskata, ka Latvijas sistēma strādā labi. Jau tagad, ja marihuānas lietotāju pieķer pirmo reizi, tad viņam kriminālatbildība neiestājas.

Daudziem iedzīvotājiem tomēr ir atšķirīgs viedoklis, un interneta vietnē manabalss.lv jau savākti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu par marihuānas dekriminalizāciju. Tas nozīmē – iniciatīva būs jāvērtē Saeimai.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

 • Reinis
  +3 +3 0

  Reinis

  Viņu vajadzētu vismaz dekriminalizēt lai, kas grib audzēt vai lietot,varētu to darīt bet ar daudzuma ierobežojumu,piemēram 1-3 stādi un 5 grami marihuānas!
 • Einars
  +3 +1 -2

  Einars

  Tu esi tautas mate?? visu tautu piedzemdeji? ka tu vispar ta vari apgalvot? ja tu kaut kam nneesi gatavs ta ir tikai un vienigi tava problēma draugs..
 • Krekers

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl