Latvijā attiecībā uz marihuānu ir vieni no drastiskākajiem likumiem ES

3 komentāri

Vai Latvijai jāseko citām Eiropas Savienības (ES) valstīm un jāmīkstina sodi par marihuānas lietošanu? Par to, kā apkarot narkomāniju, šodien Rīgā sprieda ES eksperti un amatpersonas. Pēdējā pētījumu centra SKDS aptauja – kas veikta pagājušajā gadā – liecina, ka marihuānas legalizāciju Latvijā atbalsta tikai 8% iedzīvotāju, bet absolūtais vairākums jeb 87% ir pret to.

Marihuānas padarīšana par legālu Latvijā pagaidām nav iespējama pat teorētiski, jo mūsu valsts ir pievienojusies ANO konvencijai, kas aizliedz Latvijai legalizēt jeb padarīt likumīgu tā dēvētās zālītes smēķēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas, par ko notiek jau nopietnākas diskusijas, ir tā dēvētā marihuānas dekriminalizācija. Tas nozīmētu, ka marihuānas lietošana joprojām būtu aizliegta, taču par to vairs nepienāktos kriminālatbildība, bet tikai administratīvais sods. Joprojām krimināli sodāma būtu marihuānas pārdošana.

Jānorāda, ka iet šādu ceļu izvēlējušās ļoti daudzas valstis. Tikai ES vien marihuāna ir dekriminalizēta Igaunijā. Spānijā, Portugālē, Itālijā, Čehijā, Austrijā, Horvātijā, Beļģijā, Dānijā. Tātad tā dēvētā zālīte dekriminalizēta trešdaļā ES valstu.

Tikmēr Latvijā pašlaik ir vieni no drastiskākajiem likumiem attiecībā uz marihuānu. Par tās lietošanu draud kriminālatbildība un ir iespējams pat nonākt cietumā. Saistībā ar Latvijas prezidentūru ES padomē Rīgā šodien notika diskusija par narkomāniju Eiropā un cīņu pret to, kurā piedalījās arī ārvalstu eksperti un amatpersonas. Viens no jautājumiem bija arī iespēja dekriminalizēt marihuānu.

“Par to būtu jāsoda ar kādām sankcijām, naudassodu vai piedāvājot ārstēšanās iespējas. Tas ir veids kā Eiropas valstis reaģē uz marihuānas lietotājiem. Atkarību var ārstēt. Cietums nav labākais veids kā ārstēt kādu, kuram nepieciešama ārstēšana,” norāda Eiropas Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centra eksperts Danilo Balots.

Viņš gan uzsver, ka nav tādas vienas ideālās receptes kā cīnīties ar marihuānas lietošanu, katrai valstij jāizstrādā sev piemērots regulējums. Iekšlietu ministrijā uzskata, ka Latvijas sistēma strādā labi. Jau tagad, ja marihuānas lietotāju pieķer pirmo reizi, tad viņam kriminālatbildība neiestājas.

Daudziem iedzīvotājiem tomēr ir atšķirīgs viedoklis, un interneta vietnē manabalss.lv jau savākti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu par marihuānas dekriminalizāciju. Tas nozīmē – iniciatīva būs jāvērtē Saeimai.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl