Latvijā atkal būs jaunas identifikācijas kartes un jauns e-paraksts

Komentāri

Jauns e-paraksts, modernizētas fizisko personu datu un nodokļu sistēmas. Šādiem projektiem tuvākajos gados varētu tērēt līdz 15 miljoniem eiro, tā šodien savā pirmajā sēdē izlēmusi atjaunotā Informācijas sabiedrības padome.

Jau pēc dažiem gadiem Latvijā atkal būs jaunas identifikācijas kartes un jauns e-paraksts, kura ieviešanai un iedzīvināšanai līdz šim tērētie miljoni sevi nav attaisnojuši. Tāpēc līdz pieciem miljoniem eiro tiks tērēti jaunas platformas veidošanai – atbilstoši jaunai Eiropas Savienības regulai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekspertu vērtējumā, e-parakstam nepieciešami būtiski uzlabojumi. Pagaidām no pusmiljona ID karšu lietotājiem tikai piektā daļa aktivizējusi e-paraksta funkciju, bet aktīvi lieto vien 20 tūkstoši. Viena no galvenajām problēmām – e-parakstam ir pārāk mazas izmantojuma iespējas.

Tāpēc padome ieteiks valdībai pēc diviem gadiem paredzēt valsts budžetā finansējumu e-paraksta uzturēšanai un attīstīšanai.

Turklāt atbalstīta arī ideja, ka nākotnē saziņā ar valsti iedzīvotājiem teju piespiedu kārtā būtu jāizmanto e-identitāte – par papīra dokumentu iesniegšanu prasot maksu.

Starp padomes atbalstītajiem projektiem, kur katrs jārealizē trīs gadu laikā, un tam varēs tērēt līdz pieciem miljoniem eiro, ir arī nodokļu informācijas sistēmas uzlabošana un fizisko personu datu pakalpojumu modernizācija. Kopumā šiem un vēl citiem informācijas tehnoloģiju projektiem paredzēts tērēt 150 miljonus eiro, un to īstenošana vēl būs jāapstiprina valdībā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl