Latvija asi nosoda brita nogalināšanu Irākā

Komentāri
Latvija asi nosoda brita nogalināšanu Irākā
FOTO: SCANPIX

Latvija asi nosoda džihādistu grupējuma ISIL veikto teroraktu, zvēriski nogalinot britu humanitāro darbinieku Alanu Heningu (Alan Henning), kuru grupējums nolaupīja 2013. gada decembrī Sīrijā, paziņojusi Latvijas Ārlietu ministrija.

Latvija kategoriski nosoda terorismu un jebkādu apzinātu vardarbību pret civiliedzīvotājiem, sacīts ministrijas paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat Ārlietu ministrija valsts vārdā izteikusi visdziļāko līdzjūtību nogalinātā britu humanitārā darbinieka tuviniekiem.

Jau vēstīts, ka teroristiskais grupējums “Islāma valsts” piektdien tīmeklī izplatījis videoierakstu, kurā redzama britu palīdzības organizācijas brīvprātīgā Alana Heninga slepkavība, nocērtot viņam galvu. 47 gadus vecais Henings bija taksists un divu bērnu tēvs no Solfordas, kas pagājušā gada decembrī piedalījās humānās palīdzības kravas nogādāšanā uz Sīriju, kur viņu nolaupīja islamistu kaujinieki.

Latvijas Ārlietu ministrija:

Šis ir kārtējais vardarbīgais nogalināšanas gadījums, kuru veicis džihādistu grupējums, pirms tam vardarbīgi nogalinot vēl vienu britu humanitāro darbinieku un divus ASV žurnālistus. Drošības situācijai strauji pasliktinoties Irākā un Sīrijā, ASV prezidents Baraks Obama (Barack Obama) 10. septembrī paziņoja jaunu stratēģiju cīņai pret ISIL, kuras ietvaros paredzēts sniegt militāro atbalstu Irākas valdībai un Sīrijas opozīcijai, nosūtīt uz Irāku papildus personālu Irākas Drošības spēku apmācībai, veikt regulārus gaisa uzlidojumus pret ISIL, kā arī stiprināt starptautiskās pretterorisma spējas kopumā. Gaisa triecienus Irākā veic ne tikai ASV, bet arī Lielbritānijas un Francijas gaisa spēki. Kopumā ASV koordinētajai koalīcijai cīņai pret ISIL ir pievienojušās jau gandrīz 50 pasaules valstis, arī Baltijas valstis. Valstu sniegtais atbalsts ir dažāda veida, gan sniedzot militāru atbalstu, gan piegādājot militāro tehniku, gan sniedzot arī humāno palīdzību vai cita veida atbalstu.

Tāpat Latvija atbalsta ASV un citu starptautisko partneru centienus stabilizēt drošības situāciju Irākā. Lai apliecinātu solidaritāti kopīgo stabilizācijas centienu īstenošanā Irākā, Latvija plāno veikt iemaksu Apvienoto Nāciju Augstā komisāra bēgļu jautājumos biroja fondā 50 000 eiro apmērā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl