Komentāri

Šajā ziemā Latvijā pamatīgu popularitāti iemantojusi īpatnēja atrakcija – pastaiga pa purviem ar sniega kurpēm. Gida pavadībā šādā pastaigā var labi izpētīt dabu, piekļūstot vietām, kas pamatīgi aizsnigušas. Sniega kurpes senā pagātnē lietojušas ziemeļu tautas teju vai visā pasaulē, un tagad šis antīkais pārvietošanās veids piedzīvo renesansi.

Sestdienas rītā pie Ķemeru purva pamazām sarodas vieglās automašīnas, un galvenā purva bridēja pavadībā interesentiem kājās tiek uzvilktas sniega kurpes. Platā laukuma dēļ svars izlīdzinās, un kāja negrimst dziļi sniegā. Ideja par pārgājienu rīkošanu radusies, pašiem organizatoriem šīs kurpes izmēģinot vasarā.

Tagad popularitāte ir tik liela, ka vietas piedzīvojumu meklētāju grupās ātri tiek aizpildītas. Atrakcija piesaistījusi pat ārzemnieku uzmanību.

Pirmo reizi ar sniega kurpēm staigājot, sajūtas ir dīvainas.

Pārgājiens ilgst ap trim stundām, tādēļ svarīgi silti saģērbties un paņemt līdzi termosu ar tēju. Pa ceļam tiek ieturētas izglītojošas pauzes.

Lielākā bauda gan, ar šīm kurpēm pa purvu staigājot, ir tieši vasarā, kad var gūt gana asas izjūtas.

Jāpiemin, ka šis ir viens no senākajiem pārvietošanās veidiem, ko cilvēki radījuši, lai ērti staigātu pa sniegu. Vēsturnieki atraduši pat 8000 gadus vecas sniega kurpes, kas vilktas Āzijā. Šis palīglīdzeklis izplatīts arī Skandināvijā un starp Amerikas indiāņiem, un var teikt, ka sniega kurpes ir tādas kā moderno slēpju vecmāmiņas.

Skaties video!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl