Komentāri

Šajā ziemā Latvijā pamatīgu popularitāti iemantojusi īpatnēja atrakcija – pastaiga pa purviem ar sniega kurpēm. Gida pavadībā šādā pastaigā var labi izpētīt dabu, piekļūstot vietām, kas pamatīgi aizsnigušas. Sniega kurpes senā pagātnē lietojušas ziemeļu tautas teju vai visā pasaulē, un tagad šis antīkais pārvietošanās veids piedzīvo renesansi.

Sestdienas rītā pie Ķemeru purva pamazām sarodas vieglās automašīnas, un galvenā purva bridēja pavadībā interesentiem kājās tiek uzvilktas sniega kurpes. Platā laukuma dēļ svars izlīdzinās, un kāja negrimst dziļi sniegā. Ideja par pārgājienu rīkošanu radusies, pašiem organizatoriem šīs kurpes izmēģinot vasarā.

Tagad popularitāte ir tik liela, ka vietas piedzīvojumu meklētāju grupās ātri tiek aizpildītas. Atrakcija piesaistījusi pat ārzemnieku uzmanību.

Pirmo reizi ar sniega kurpēm staigājot, sajūtas ir dīvainas.

Pārgājiens ilgst ap trim stundām, tādēļ svarīgi silti saģērbties un paņemt līdzi termosu ar tēju. Pa ceļam tiek ieturētas izglītojošas pauzes.

Lielākā bauda gan, ar šīm kurpēm pa purvu staigājot, ir tieši vasarā, kad var gūt gana asas izjūtas.

Jāpiemin, ka šis ir viens no senākajiem pārvietošanās veidiem, ko cilvēki radījuši, lai ērti staigātu pa sniegu. Vēsturnieki atraduši pat 8000 gadus vecas sniega kurpes, kas vilktas Āzijā. Šis palīglīdzeklis izplatīts arī Skandināvijā un starp Amerikas indiāņiem, un var teikt, ka sniega kurpes ir tādas kā moderno slēpju vecmāmiņas.

Skaties video!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl