Latvijā arvien ir liels nepilngadīgo māmiņu skaits… Jaunā uzņēmēja ir apņēmusies viņām palīdzēt audzināt bērniņus

1 komentārs
Latvijā arvien ir liels nepilngadīgo māmiņu skaits… Jaunā uzņēmēja ir apņēmusies viņām palīdzēt audzināt bērniņus

Lai arī Latvijā ar katru gadu samazinās nepilngadīgo māmiņu skaits, tomēr šis rādītājs joprojām ir virs vidējā Eiropā, kas nozīmē, ka tā ir aktuāla problēma, kas jārisina. Iedomājieties situāciju, 16 gadus veca topošā māmiņa atstāta viena bez pamatzināšanām ikdienas pienākumu veikšanā – kā viņa izdzīvos un audzinās savu bērnu? Šo problēmu vēlas atrisināt Eva Viļķina biedrības Cerību spārni vadītāja.

Projekta autore par vienu no galvenajiem iemesliem šai problēmai saredz to, ka nereti šīs jaunās māmiņas nāk no nelabvēlīgām ģimenēm, tādēļ pastāv iespēja, ka jauno ģimeni veidos pēc savas ģimenes parauga. Neskatoties uz to, bieži šīs māmiņas ir atstātas vienas, bez tuvinieku atbalsta un bērna tēva mīlestības.

Ar savu projektu Cerību māja Eva vēlas izveidot individuālu rehabilitācijas plānu nepilngadīgajām māmiņām, kuras palikušas vienas ar mazu bērnu.

Rehabilitācijas plānā ir pielāgoti uzdevumi, kas palīdzēs apgūt dzīves prasmes bērna aprūpē. Galvenais ilgtermiņa mērķis, ko vēlās sasniegt Eva, – lai, bērns augot, justu drošības, nevis trauksmes sajūtu.

Jāpiezīmē, ka Eva ir ieguvusi ēku un uzsākusi remontdarbus, lai tajā būtu iespējams izmitināt un mācīt māmiņas.

Ja arī tu vēlies, lai šis projekts nokļūst finālā, balso portālā skaties.lv.