Latvijā arvien biežāk busiņus piemēro arī dzīvošanai

0 Komentāru

Arvien populārāka kļūst neatkarīga ceļošana braucošā mājiņā, un kāda ģimene šādu iespēju izmanto jau otro gadu. Sākotnēji tikai ģimenei domātā ideja pārvērtusies arī nelielā biznesa iespējā, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Mārtiņš stāsta, kāpēc viņš kopā ar sievu Agni nolēma ideju par savu mājiņu uz riteņiem ieviest dzīvē: ”Tā ideja šķita ļoti interesantā. Aizbrauc, novieto, kur gribi, dzīvo – pludmale, mežs vai pļava. Vari dzīvot busiņā, nav ne par ko jāsatraucas.”

Auto dzīvošanai piemērots kļuva tika pagājušā gada vasarā. Automašīnas piemērošanas darbus Mārtiņš un Agne veica nedēļu nogalēs, tāpēc darbu paveikšanai bija nepieciešams pusgads.

Transportlīdzekļa sienas ir arī nosiltinātas. Aizvadītajā ziemā šajā auto cilvēki komfortabli nakšņoja pat -15 grādos. Busiņā ir visas nepieciešamās labierīcības.

Siltajam ūdenim, ledusskapim un apgaismojumam un citu dzīvošanai nepieciešamo elektroenerģiju mājiņa uz riteņiem saņem no saules paneļiem, kas uzlādē akumulatorus.

”Ja nebūtu saules, tad trīs dienas vispār vari dzīvot stacionāri. Nav vajadzības pieslēgties pie ārējā avota,” skaidro Mārtiņš.

Interesanti, ka, piereģistrējot šādu busiņu kā piemērotu dzīvošanai, samazinās CSDD nodevu apjoms. Nav vairs jāmaksā par vinjeti, kas parasti tiek piemērota šādiem kravas transportlīdzekļiem.

Mārtiņš, Agne viņu meitiņa un Stella šobrīd jau ir devušies ceļā. Taču laikā, kad viņi paši nedzīvo šajā busiņā, esot visai daudz cilvēku, kuri labprāt to noīrē ceļošanai. Tā rezervācija sniedzas jau līdz pat septembra vidum.

0 Komentāru