Komentāri
Latvija ar EK pieļauj iespēju ieviest kredītbrīvdienu atbalsta programmu
FOTO: LETA

Saistībā ar Krievijas embargo noteiktām preču grupām Latvija patlaban ar Eiropas Komisiju (EK) pārrunā iespējas kredītbrīvdienu atbalsta programmas ieviešanai, par šodien runāto Tautsaimniecības padomē biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Šodien, 21.augustā, notikušajā ārkārtas Tautsaimniecības padomes sēdē tika pārrunāti aktuālie jautājumi saistībā ar Krievijas izsludināto embargo noteiktām preču grupām un sankciju ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību kopumā, kā arī apspriesti atbildīgo ministriju priekšlikumi situācijas risināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

EM un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvji informēja, ka turpina tikšanās ar nozaru asociācijām, lai pārrunātu Krievijas noteiktā preču importa embargo ietekmi un nepieciešamo atbalstu. EM informēja, ka ar EK pašlaik tiek pārrunātas iespējas kredītbrīvdienu atbalsta programmas ieviešanai.

Zemkopības ministrija (ZM) iepazīstināja Tautsaimniecības padomi ar veikto pētījumu par pārtikas produkcijas apjomiem publiskajos iepirkumos, kas šobrīd ir tikai 1% jeb 19 miljonu eiro no kopējā realizētās pārtikas apjoma. ZM arī informēja, ka ir izstrādātas vadlīnijas publisko iepirkumu rīkotājiem ar mērķi sekmēt “zaļos iepirkumus”, tādējādi nodrošinot kvalitātes un ekoloģijas kritērijiem atbilstošus pārtikas produktus skolu, pirmsskolas izglītības un ārstniecības iestāžu vajadzībām.

Tāpat ZM informēja, ka ir paplašināts uzņēmumu grupu saraksts, kam tiks samazināti kredītprocenti, tostarp lielajiem uzņēmumiem, kuriem iepriekš šāda iespēja nepastāvēja. Vienlaikus ZM aktīvi diskutē ar EK par iespējamo atbalstu, kā arī soda atcelšanu par piena kvotas pārkāpšanu.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvis sēdē informēja, ka ir sagatavoti grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”, paredzot regulējumu nodokļu maksājumu termiņa pagarinājuma piešķiršanai, kas ļautu nodokļu maksātājiem, kuru sankcijām pakļauto eksporta darījumu īpatsvars uz Krieviju ir lielāks par 10% no kopējā realizācijas apjoma, saņemt termiņa pagarinājumu līdz pieciem gadiem. Pašlaik normatīvo aktu projekts tiek saskaņots ar iesaistītajām asociācijām un citiem sadarbības partneriem.

Tāpat VID informēja, ka uzņēmēji var vērsties dienestā nodokļu atlikšanas jautājumos, kā arī pieprasīt ātrāku pievienotās vērtības nodokļa atmaksas izskatīšanu un uzņēmuma ienākuma nodokļa avansa maksājumu samazināšanu.

Satiksmes ministrija informēja, ka ir izstrādāti grozījumi Transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa likumā un Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, kuri jau tiek skaņoti ar EK.

Sēdes noslēgumā biedrības “Zemnieku saeima” pārstāve Maira Dzelzkalēja informēja par aktuālo situāciju piensaimniecības nozarē.

Kā ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem. Šajā sarakstā gan nav iekļautas šprotes, zivju un gaļas konservi, kā arī alkohols un saldējums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl