Latvija apņēmusies divu gadu laikā uzņemt 776 patvēruma meklētājus

Komentāri

Jau tuvākajās dienās Latvijā ieradīsies nākamie patvēruma meklētāji no Eiropas dienvidu valstīm. Viņu skaits netiek precizēts, bet plānots, ka šomēnes kopumā tiks uzņemti aptuveni 20 cilvēki.

Par to Saeimas deputātus šodien informēja amatpersonas, kuras iepazīstināja ar Latvijas pieredzi, no bēgļu nometnēm pārvietojot pirmos sešus cilvēkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms uzklausīt amatpersonas, deputātiem tika demonstrēts videoklips, kurā ilustrēta jaunieviestā sistēma patvēruma meklētāju uzņemšanai.

Latvija rūpīgi izvērtēs katra cilvēka motīvus un ļaus palikt tikai tiem, kuriem draud reālas briesmas. Laimes meklētāji jeb ekonomiskie bēgļi tiks nosūtīt atpakaļ uz mītnes zemēm.

Klips atgādina, ka Latvija apņēmusies divu gadu laikā uzņemt 776 cilvēkus, taču līdz šim no bēgļu nometnēm atvesti vien seši patvēruma meklētāji.

Saeimas Pilsonības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis vērš uzmanību, ka viņu skaitam jau patlaban jābūt vismaz desmit reizes lielākam, lai pārvietošanas grafiks būtu vienmērīgs.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane uzskata, ka šādā situācijā Latvija nenonāks, jo nākamajos mēnešos plānots kāpināt patvēruma meklētāju uzņemšanu: šomēnes ap 20, nākamajos mēnešos ap 30, bet, sākot ar gada otro pusi, ap pussimtu cilvēku ik mēnesi.

Viņas vērtējumā, patvēruma meklētāju uzņemšana līdz šim sekmējusies veiksmīgi. Kā vienīgā būtiskā problēma tiek minēts tas, ka darbu vēl nav uzsākuši sociālie darbinieki un mentori, kuru galvenais pienākums ir palīdzēt iebraucējiem atrast mājvietu un darbu.

Kurš vainojams neizdarībā, amatpersonas rāda viena uz otru.

Pēc tam, kad pirmais konkurss februārī izgāzās, jo neviens nepieteicās palīdzēt patvēruma meklētājiem, tika izsludināts otrs. Tajā uzvarēja vienīgais pretendents Latvijas Sarkanais Krusts. Organizācija tiek mudināta sākt patvēruma meklētāju integrēšanu nekavējoties.

Sarkanā Krusta pārstāvji darbu sāks nākamnedēļ, un viņi aicina nelolot ilūzijas, ka darbs ar bēgļiem nesīs ātrus rezultātus.

Noslēdzot sēdi, komisijas vadītājs aicināja darīt visu, lai iebraucēju integrēšana būtu sekmīga, pretējā gadījumā imigranti kļūs, citējot Ilmāru Latkovski, par “destruktīvu masu”.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl