Latvija apņēmusies divu gadu laikā uzņemt 776 patvēruma meklētājus

Komentāri

Jau tuvākajās dienās Latvijā ieradīsies nākamie patvēruma meklētāji no Eiropas dienvidu valstīm. Viņu skaits netiek precizēts, bet plānots, ka šomēnes kopumā tiks uzņemti aptuveni 20 cilvēki.

Par to Saeimas deputātus šodien informēja amatpersonas, kuras iepazīstināja ar Latvijas pieredzi, no bēgļu nometnēm pārvietojot pirmos sešus cilvēkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms uzklausīt amatpersonas, deputātiem tika demonstrēts videoklips, kurā ilustrēta jaunieviestā sistēma patvēruma meklētāju uzņemšanai.

Latvija rūpīgi izvērtēs katra cilvēka motīvus un ļaus palikt tikai tiem, kuriem draud reālas briesmas. Laimes meklētāji jeb ekonomiskie bēgļi tiks nosūtīt atpakaļ uz mītnes zemēm.

Klips atgādina, ka Latvija apņēmusies divu gadu laikā uzņemt 776 cilvēkus, taču līdz šim no bēgļu nometnēm atvesti vien seši patvēruma meklētāji.

Saeimas Pilsonības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis vērš uzmanību, ka viņu skaitam jau patlaban jābūt vismaz desmit reizes lielākam, lai pārvietošanas grafiks būtu vienmērīgs.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane uzskata, ka šādā situācijā Latvija nenonāks, jo nākamajos mēnešos plānots kāpināt patvēruma meklētāju uzņemšanu: šomēnes ap 20, nākamajos mēnešos ap 30, bet, sākot ar gada otro pusi, ap pussimtu cilvēku ik mēnesi.

Viņas vērtējumā, patvēruma meklētāju uzņemšana līdz šim sekmējusies veiksmīgi. Kā vienīgā būtiskā problēma tiek minēts tas, ka darbu vēl nav uzsākuši sociālie darbinieki un mentori, kuru galvenais pienākums ir palīdzēt iebraucējiem atrast mājvietu un darbu.

Kurš vainojams neizdarībā, amatpersonas rāda viena uz otru.

Pēc tam, kad pirmais konkurss februārī izgāzās, jo neviens nepieteicās palīdzēt patvēruma meklētājiem, tika izsludināts otrs. Tajā uzvarēja vienīgais pretendents Latvijas Sarkanais Krusts. Organizācija tiek mudināta sākt patvēruma meklētāju integrēšanu nekavējoties.

Sarkanā Krusta pārstāvji darbu sāks nākamnedēļ, un viņi aicina nelolot ilūzijas, ka darbs ar bēgļiem nesīs ātrus rezultātus.

Noslēdzot sēdi, komisijas vadītājs aicināja darīt visu, lai iebraucēju integrēšana būtu sekmīga, pretējā gadījumā imigranti kļūs, citējot Ilmāru Latkovski, par “destruktīvu masu”.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl