Latvija apliecina atbalstu Krimas tatāru tiesību aizstāvībai

Komentāri
Latvija apliecina atbalstu Krimas tatāru tiesību aizstāvībai
FOTO: LETA

22.augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Krimas tatāru līderiem Refatu Čubarovu un Mustafu Džemiļevu. Tikšanās laikā Krimas tatāru līderi informēja ārlietu ministru par situāciju Krimā un Ukrainā. Īpašas bažas Krimas tatāru līderi pauda par Krimas tatāru stāvokli, kas ar katru dienu pasliktinās – notiek regulāras cilvēku nolaupīšanas, aizturēšanas un iebiedēšanas akcijas, kuru mērķis apspiest jebkādu pretošanos aneksijai.

Ārlietu ministrs izteica stingru atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, kā arī apliecināja Latvijas atbalstu Krimas aneksijas neatzīšanas politikas uzturēšanai. Tika uzsvērts, ka Latvija aktīvi strādā, lai Ukraina saņemtu maksimālu starptautisko atbalstu. Sarunā ministrs atzīmēja nepieciešamību pastāvīgi un regulāri informēt starptautiskās organizācijas par Krimas tatāru stāvokli un cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā. Latvija izmantos visas savas iespējas, lai šos jautājumus uzturētu atbilstošu starptautisko organizāciju dienaskārtībā.

Tatāru līderi izteica atzinību Latvijas pozīcijai Krimas aneksijas jautājumā, kā arī novērtēja Latvijas sniegto palīdzību Ukrainai.

Refats Čubarovs ir Krimas tatāru pasaules kongresa prezidents un Krimas tatāru Medžlisa priekšsēdētājs. Savukārt Mustafa Džemiļevs ir Ukrainas tautas deputāts no partijas “Batkivščina” un prezidenta pilnvarotais pārstāvis Krimas tatāru jautājumos. Abi Krimas tatāru līderi ir ieradušies Latvijā, lai piedalītos konferencē “Pēc gadsimta ceturkšņa. Baltijas ceļš un totalitārā komunisma sabrukums: Eiropas kopīgās atmiņas un politiskās iedvesmas avots”.

Lasi vēl