Latvija apliecina atbalstu Krimas tatāru tiesību aizstāvībai

Komentāri
Latvija apliecina atbalstu Krimas tatāru tiesību aizstāvībai
FOTO: LETA

22.augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Krimas tatāru līderiem Refatu Čubarovu un Mustafu Džemiļevu. Tikšanās laikā Krimas tatāru līderi informēja ārlietu ministru par situāciju Krimā un Ukrainā. Īpašas bažas Krimas tatāru līderi pauda par Krimas tatāru stāvokli, kas ar katru dienu pasliktinās – notiek regulāras cilvēku nolaupīšanas, aizturēšanas un iebiedēšanas akcijas, kuru mērķis apspiest jebkādu pretošanos aneksijai.

Ārlietu ministrs izteica stingru atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, kā arī apliecināja Latvijas atbalstu Krimas aneksijas neatzīšanas politikas uzturēšanai. Tika uzsvērts, ka Latvija aktīvi strādā, lai Ukraina saņemtu maksimālu starptautisko atbalstu. Sarunā ministrs atzīmēja nepieciešamību pastāvīgi un regulāri informēt starptautiskās organizācijas par Krimas tatāru stāvokli un cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā. Latvija izmantos visas savas iespējas, lai šos jautājumus uzturētu atbilstošu starptautisko organizāciju dienaskārtībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tatāru līderi izteica atzinību Latvijas pozīcijai Krimas aneksijas jautājumā, kā arī novērtēja Latvijas sniegto palīdzību Ukrainai.

Refats Čubarovs ir Krimas tatāru pasaules kongresa prezidents un Krimas tatāru Medžlisa priekšsēdētājs. Savukārt Mustafa Džemiļevs ir Ukrainas tautas deputāts no partijas “Batkivščina” un prezidenta pilnvarotais pārstāvis Krimas tatāru jautājumos. Abi Krimas tatāru līderi ir ieradušies Latvijā, lai piedalītos konferencē “Pēc gadsimta ceturkšņa. Baltijas ceļš un totalitārā komunisma sabrukums: Eiropas kopīgās atmiņas un politiskās iedvesmas avots”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl