Komentāri
Latvijā aizturēti divi ASV par kibernoziegumiem meklēti vīrieši
FOTO: LETA

Latvijas Valsts policija sadarbībā ar ASV kolēģiem aprīļa beigās aizturējusi divus vīriešus pret kuriem ASV notiek izmeklēšana par noziedzīgiem nodarījumiem kibernoziedzības jomā, informē Valsts policijas preses pārstāve Ilze Jurēvica.

Abi vīrieši aizturēti Latvijā “ciešā sadarbībā” ar ASV kolēģiem, norādīja Jurēvica.

Ņemot vērā, ka izmeklēšana ASV joprojām turpinās un procesa virzītājs ir ASV tiesībsargājošās iestādes, plašāku informāciju Jurēvica nesniedza. Līdz ar to nav zināms, kādi noziegumi tiek inkriminēti, kā arī kāda ir aizurēto pilsonība.

Tāpat netiek izpausts, vai aizturēšana bijusi saistīta ar to, ka abas personas nejauši aizturētas, jo bija izsludinātas starptautiskajā meklēšanā vai arī tā bijusi abu valstu kopīga iepriekš ieplānota operācija.

Ar personu izdošanas jautājumiem nodarbojas prokuratūra.

Jau vēstīts, ka iepriekšējos gados Latvijā meklēti vietējie iedzīvotāji, kurus ASV puse vainoja kibernoziegumos. Pazīstamākā persona bija Deniss Čalovskis, kurš Latvijā tika aizturēts 2012.gada novembrī, bet 2015.gada februārī izdots ASV. Pēc soda izciešanas Čalovskis atgriezās Latvijā.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl