Latvija aizsardzības budžeta audzēšana varētu neapstāties pie 2% IKP

1 komentārs

Par to, ka NATO valstīm jāpalielina aizsardzības izdevumi, vai ASV “ierobežos savas saistības” aliansē, partnervalstis vakar brīdināja jaunais ASV aizsardzības ministrs Džeims Matiss. Dzirdot tik nopietnas runas, Aizsardzības ministrija paziņojusi ka ar 2% IKP, ko nozarei iecerēts atvēlēt nākamgad, varētu būt par maz.

Gala lēmums par šo jautājumu jāpieņem valdībai, kurai vēlēšanu gadā ir ne mazums citu vajadzību. Paralēli finansējumam tiek risināti arī citi jautājumi, lai NATO balstam ASV nebūtu iemesla Latvijai pagriezt muguru.

Šodien Saeima konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Latvijas un ASV valdību līgumu par sadarbību aizsardzības jomā. Cita starpā tas arī paredz daļēji atteikties no tiesībām ASV karavīrus par kriminālpārkāpumiem sodīt Latvijas teritorijā.

ASV to pamato ar vēlmi  visus savu karavīru nodarījumu izskatīt militārās tiesu sistēmas ietvaros. Pret to iestājās ”Saskaņas” deputāte Jūlija Stepaņenko.

Arī Aizsardzības ministrija uzsver, ka ASV militārā tiesa ir ļoti barga, bet gadījumos, kad pret Latvijas iedzīvotājiem izdarīti smagi noziegumi, ģenerālprokurors varēs pieņemt lēmumu par lietas iztiesāšanu Latvijā.

TOP komentāri

  • martins
    0 0 0

    martins

    aizsardziibai,aizsardziibai,tiem kungiem saak palikt bail ka kaads kaadu kumosu vinjiem neapeed?????ko gan citu te lai sargaa???? tautu kura jau lielaakaa dala Latvijaa nav? vai pasu Latviju kura sen jau nav Latvija?tik palicis nosaukums.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl