Latvietis, kurš apsūdzēts karošanā teroristu rindās, tiesā paziņo, ka ir kristietis un vairs neatzīst islāmu

14 komentāri
Latvietis, kurš apsūdzēts karošanā teroristu rindās, tiesā paziņo, ka ir kristietis un vairs neatzīst islāmu
Foto: Andrejs Skangals

Mārtiņš Grīnbergs, kurš ir apsūdzēts karošanā “Islāma valsts” rindās, savā pēdējā vārdā paziņoja, ka ir kristietis un neatzīst islāmu.

Mārtiņš akcentēja, ka pats brīvprātīgi atgriezies Latvijā, pieprasot deportāciju no Turcijas, un šādi viņš riskēja ar savu dzīvību. Apsūdzētais norādīja, ka ir sadarbojies ar Somiju, palīdzot cīnīties ar starptautisko terorismu.

Viņš mudināja mīkstināt viņam piemēroto sodu un norādīja, ja tiktu atbrīvots, viņam būtu vairāk iespējas palīdzēt sabiedrībai, stāstot savu stāstu un atgādinot, kādas briesmas var radīt pievienošanās teroristiskām organizācijām. Apsūdzētais vairākas reizes apgalvoja, ka ne reizi nav šāvis ar ieroci uz cilvēkiem vai pat tēmējis pret kādu.

Nobeigumā Grīnbergs aicināja tiesu lemt taisnīgu tiesu un izteica nožēlu par izdarīto.

Mārtiņam Grīnbergam Rīgas apgabaltiesa šodien piesprieda 10 gadus un trīs mēnešus ilgu ieslodzījumu.

Ar šo spriedumu tika atcelts pirmās instances spriedums ar kuru Grīnbergs tika attaisnots par piedalīšanos noziedzīgas organizācijas noziegumos pret cilvēci vai kara noziegumos. Pēc sprieduma nolasīšanas Grīnbergs pauda, ka neuzskata šo spriedumu par godīgu un akcentēja, ka tiesas spriedums ir valsts korumpētības pazīme, kā arī to, ka “īstie teroristi ir valsts”.

Grīnberga advokāts Raitis Mediņš norādīja, ka apgabaltiesas spriedums noteikti tiks pārsūdzēts kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā. Viņš nevarēja komentēt sīkākas detaļas, norādot, ka viņam ir nepieciešams iepazīties ar pilno spriedumu.