Latviešu valodā ir teju 500 dažādas izloksnes; izdots izlokšņu audio izdevums

1 komentārs
Latviešu valodā ir teju 500 dažādas izloksnes; izdots izlokšņu audio izdevums
FOTO: LETA

Latviešu valodā ir teju 500 dažādas izloksnes, kas to padara par vienu no bagātākajām pasaules valodām. Senatnē pat dažādos pagastos cilvēki runājuši atšķirīgā izloksnē.

Lai arī līdz šim Latvijā ir bijuši atsevišķi pētījumi un atrodami ieraksti, kuros teicēji dzied vai runā kādā latviešu valodas izloksnē, plašs fonētisks dialektu apkopojums nav bijis pieejams.

Tagad izdevniecība Upe tuviem un tāliem, sadarbībā ar Latvijas Universitāti laidusi klajā Latviešu valodas izlokšņu audio paraugu izdevumu.

Trijos kompaktdiskos, kuru kopējais skanējuma ilgums pārsniedz 3,5 stundas, ir apkopoti 90 dažādi mūsu valodas izlokšņu paraugi.

Jaunais izdevums ir unikāls ne vien mūsu zemē un Baltijā, bet arī visā Eiropā, jo šādu izdevumu, kas sniedz iespēju dzirdēt valodas dzīvo skanējumu dažādos dialektos, nav.

Izdevumā stāstnieku vecuma amplitūda ir plaša – no desmitgadīgas meitenes līdz 95 māmuļas stāstam.

TOP komentāri

  • Liene
    +1 +1 0

    Liene

    Izrādās, ka Indija nav vienīgā!
    Starpcitu, esmu dzirdējusi, ka indieši esot kādreiz dzīvojuši Latvijas teritorijā un daudzi vārdi latviešu valodā esot tādi paši kā sanskritā. :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl