Komentāri

Sašķeltā sabiedrība, integrācija, nepilsoņi. Tie ir temati, ka bieži dzirdami politiskajā dienaskārtībā, taču problēma mazāka nekļūst. Sāpīgs šis jautājums ir režisoram Vladislavam Nastavševam, tāpēc viņš par latviešu un krievvalodīgo attiecībām iestudējis izrādi. Stāsts ir ļoti personisks, jo tā pamatā ir režisora dzīvesstāsts un attiecības ar māti.

Izrādē ir stāstīts par kādas mātes un dēla attiecībām, kuri it kā dzīvo vienā, bet tomēr tik atšķirīgā pasaulē. To unikālu padara tas, ka izrādes režisors nav baidījies skatītājiem atklāt savas personīgās dzīves ainas – galvenie tēli ir viņš pats un viņa māte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Stāsta pamatā ir sašķeltā sabiedrība. Vistuvāk šo plaisu viņš redz pats savā ģimenē – māte dzīvo Krievijas kultūras telpā, ir nepilsone. Turpretī dēls ir veiksmīgi integrējies latviešu sabiedrībā. Caur savu dzīvesstāstu režisors vēlas aicināt runāt par abu paralēlo pasauļu tuvināšanu.

Nastavševs cer, ka izrāde aicinās abas puses uz labāku saprašanos. Lai piesaistītu krievu auditoriju, izrāde notiek krievu valodā ar latviešu titriem. Tomēr šajā iestudējumā atspoguļotas abas sabiedrības daļas – kā latvieši, tā krievvalodīgie.

Skaties video:

Lasi vēl