Komentāri

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) apbalvojusi virkni veiksmīgu pašmāju uzņēmumu, kas ar inovatīviem produktiem pārsteidz visu pasauli.Viens no tādiem ir Muciniekos izveidots ģimenes uzņēmums, kas ražo zivju pārstrādes robotus. Tiem pircēji atrasti virknē Āzijas valstu, Eiropā, un klientu skaits strauji aug.

Uzņēmums dibināts 1991. gadā, un visu šo laiku rūpīgi slīpējis zināšanas vienā konkrētā jomā – zivju pārstrādes aparātu uzlabošanā. Ieguldītais laiks, pētījumi un eksperimenti vainagojušies ar galvu reibinošiem panākumiem. Te arī galarezultāts, kura tapšanā, izveidojot iekārtas, piedalījušies latvieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Guntis Dlohi, uzņēmuma pārstāvis:

Šis ir no Filipīnām, jābūt kādai bundžiņai no Vjetnamas. Tālu pasaulē mūsu iekārtas palīdz ražot.

Uzņēmējiem izdevies izdomāt veidu, kā sardīņu fasēšanas procesā nodarbināt pēc iespējas mazāk cilvēku, kuriem vairs nav jāveic monotons, garlaicīgs un personību degradējošs darbs.

Guntis Dlohi, uzņēmuma pārstāvis:

Mērķis ir cilvēkiem sniegt iespēju strādāt vērtīgāku darbu. Iedomājaties, ja jums visu dienu būtu jāstāv pie lentes? Tas ir mazliet degradējoši. Lai cilvēki strādā radošāk, pie augstāk kvalificētiem darbiem.

 

“Autofīders” un “autonobings” – šādos spocīgos svešvārdos sauc ierīces, ko ražo uzņēmums. Vienas iekārtas cena esot kā labi nokomplektētam mersedasam – virs 100 000 eiro. Iekārtām izveidota īpaša programmatūra, tām regulāri jāveic apkope, un klienti augsti novērtējot ražotāja pretimnākšanu šajos jautājumos. Ja klienti apmierināti, ziņa par ražotāju izplatās, un pašlaik firma ir savā zenītā.

Guntis Dlohi, uzņēmuma pārstāvis:

Tas ir gadiem ilgs process. Šo iekārtu attīstām joprojām, pirmās iestrādes bija 2012. gadā.

Būvēt papildu cehus un angārus firma neplāno. Tā vietā esot vērts palauzīt galvu, kā iekārtas padarīt vēl efektīvākas un gudrākas.

 

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl