Latviešu jaunieši skumst, ka nezina krievu valodu, saka saliedētības eksperte

6 komentāri
Latviešu jaunieši skumst, ka nezina krievu valodu, saka saliedētības eksperte
Foto: Guntis Meisters

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija šodien spriež par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izveidotās Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas ziņojumu. Komisijas sēdē norisinās asas diskusijas par šo jautājumu.

Valsts prezidenta sabiedrības saliedētības politikas ekspertu darba grupas vadītāja Liesma Ose akcentē, ka, automātiski piešķirot pilsonību nepilsoņu bērniem, valsts demonstrētu uzticēšanos. Savukārt partijas “Vienotība” deputāts Hosams Abu Meri ideju kritizē, jo viņš ir pārliecināts, ka bērns – pilsonis būtu apgrūtinājums vecākiem, kuri ir nepilsoņi, jo tie uz Krieviju tiktu bez vīzas, bet bērnam vajadzētu tādu kārtot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darba grupas vadītāja arī uzskata, ka mazākumtautību bērniem nav svarīgi kādā valodā viņi mācās, bet svarīga ir izglītības kvalitāte. Viņa akcentē, ka latvieši pārdzīvo krievu valodas nezināšanu.

Liesma Ose, darba grupas vadītāja

Daudzi latviešu jaunieši ir skumīgi, ka nezina krievu valodu. Valodas vispār ir jāatbrīvo no politiskā sloga.

Savukārt partijas “Saskaņa” deputāts Sergejs Mirskis akcentēja, ka jāpalīdz cilvēkiem iegūt pilsonība, tad nebūs šāda jautājuma par bērniem. Bet Arvīds Platpers (NSL) brīdina, ka Latvijā ir pietiekami daudz nelojālu iedzīvotāju, kuri saka, ka šo “suņu valodu” nemācīsies. Tam gan oponē Saeimas deputāts no Rēzeknes Ivans Ribakovs. Viņš neesot dzirdējis tādus izteikumus par latviešu valodu, un cilvēki Latgalē esot ļoti toleranti.
Jau ziņojām, ka dienas kārtībā šoziem atgriezušies integrācijas jautājumi. Sarunu par tiem atsākās ar Valsts prezidenta gādību. Raimonds Vējonis piekrīt ierosinājumam, ka sabiedrības saliedētības vārdā Latvijas pilsonība visiem nepilsoņu bērniem būtu piešķirama automātiski. Turklāt, lai vairotu krievvalodīgās sabiedrības daļas piederības sajūtu valstij, amatpersonām ar krievu medijiem vairāk vajadzētu runāt viņu valodā. Nacionālajā spārnā šīs prezidenta nostājas izraisījušas niknu pretreakciju.

Foto

TOP komentāri

 • guls
  +2 +2 0

  guls

  Mums latviešiem nav jālaiza savā valstī krieviem dirsas un jārunā viņu valodā. Lai mācās viņi! Mums nav pienākums viņiem atvieglot dzīvi un runāt krievu valodā. Tāpēc jau Latvija ir tādā caurumā salīdzinot ar igauņiem.
 • Rita
  +1 +1 0

  Rita

  VAI TAD MINISTRS VAINĪGS, KA PAŠI NEIZVĒLĒJĀS MĀCĪTIES KRIEVU VALODU? Mans dēls to iemācījās uz ielas un mācījās arī skolā, viņam nav nekādu problēmu sarunāties ar saviem klientiem. Viņš man arī teica, ka nemācīsies, bet es paskaidroju īsi un konkrēti."Tu stāvēsi uz ielas, pienāks krievi un runās, ka vajag tevi iekaustīt, bet tu nesapratīsi ko viņi runā un dabūsi pa mizu. Vai tu to gribi?" Nē negribu un vienas vasaras laikā runāja tik labi, ka skolā skolotāja pat pajautāja, kurš ģimenē ir krievs, tētis vai mamma?
 • jana
  +1 +1 0

  jana

  " vaš sobačij jazik ņe budu učiķ" var dzirdēt latviešu valodas skolotājas/i no skolēniem krievu skolās, arī šodien. Viņiem eksistē tikai Krievijas informatīvā telpa un "naš prezident Putin". Kad izaug, tie 9.maija dzerstiņa dalībnieki. Par pilsoņiem- tikai ar labām latviešu valodas zināšanām; nevis kā pašlaik - internetā visas atbildes, atliek tikai "iekalt" nedaudz vēstures faktu un mazliet prast rakstīt, ko pēc pilsonības iegūšanas uzreiz aizmirst. Viss Iļģuciems pilns ar tādiem "pilsoņiem".

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl