Latviešu jaunieši no ASV un Austrālijas iepazīst senču kultūru un tradīcijas

Pievienot komentāru

Jau vairākas nedēļas Latvijā viesojas 22 diasporas jaunieši no ASV un Austrālijas, kas Amerikas latviešu apvienības programmā “Sveika, Latvija!” apceļojuši daudzus novadus, iepazīstot latviešu kultūru un tradīcijas.

Programma jauniešiem “Sveika, Latvija!” ir ar vairāk nekā 20 gadus senu vēsturi. Tā tika izveidota nolūkā dot impulsu latviskuma saglabāšanā Amerikā un Austrālijā. Divas reizes gadā 13-15 gadus veciem jauniešiem ir iespēja atbraukt uz Latviju un caur ekskursijām un dažādām aktivitātēm iepazīt latvisko kultūru.

Šomēnes Latvijā uzturējās 22 jaunieši un viņu skolotāji, kurus pieņēma arī Rīgas pilī. Prezidentam Raimondam Vējonim ar kundzi Ivetu tikšanās ar diasporas jauniešiem jau kļuvusi par tradīciju. Vējonis jauniešus uzrunāja un pēcāk kopā fotografējās. Viņš nešaubās, ka daudzi jaunieši, kas dzimuši trimdas latviešu ģimenēs, studēs, strādās un ģimeni veidos Latvijā.

“Es domāju, tas ir ļoti svarīgi, ka jaunieši caur saviem vecākiem, caur to, ka viņi mācās latviešu valodu, izzina latviešu tradīcijas, piedalās dažādos pasākumos, savā mītnes zemē saglabā saikni ar Latviju, saglabā latvietību, arī esot tālu projām no Latvijas,” saka Vējonis.

Latvijā ieradušies 14 jaunieši no ASV un astoņi no Austrālijas. Programmas koordinatori programmu veido tā, lai ciemiņi Latviju iepazītu pēc iespējas daudzveidīgāk, tostarp Rīgas pili viņi apciemoja kopā ar vienaudžiem no Jaunpils un Valkas.

“Viņi apskata skaistas un ievērojamas vietas Latvijā, tiekas ar interesantiem cilvēkiem, dejo tautu dejas, cep sklandraušus, vakar vakarā bijām arī uz “Skroderdienu” izrādi,” stāsta “Sveika, Latvija” koordinatore Anita Ozola.