Latviešiem nav pamata justies maziem un neievērotiem, uzskata LU profesore Lasmane

1 komentārs

Latviešiem nav pamata justies maziem un neievērotiem, jo pēc visiem pasaules standartiem “izmēru ziņā” ar mums viss ir kārtībā. Šo ”mazisma” ideoloģiju un runāšanas veidu vajadzētu svītrot no mūsu ikdienas – tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauž  Latvijas Universitātes (LU) profesore Skaidrīte Lasmane.

Pēc viņas domām, mums būtu jāsvītro doma, kas joprojām brīnumainā kārtā nav aizmirsta, ka Latvija nav un latvietis nav nekur pazīstams, ka viņš ir mazs un niecīgs radījums.

Viņa uzsvēra – nav tā, ka Latvijā šodien ar visu milzīgo komunikāciju, kas ir caur Eiropas Savienību, caur NATO, caur visām milzīgajām sanāksmēm, kas notiek Rīgā, būtu galīgi aizmirsta, nepazīstama – kā bija 19.gadsimtā.
“Nu, nav tā. Bet šī runa atkārtojas pat medijos. Un tas nav lepnas pašapziņas jautājums. Un arī brīvas pašapziņas jautājums un arī atbildīgas pašapziņas jautājums,” vērtēja Lasmane.

Video

Lasmane dzimusi 1939.gadā, ieguvusi filozofijas doktora grādu LU. Kopš 1969.gada Lasmane ir LU mācībspēks, kopš 2006.gada – vadošā pētniece. Lasmanes pētnieciskās intereses ir ētika, filozofijas vēsture un komunikācija, viņa ir vairāku grāmatu autore.

TOP komentāri

  • omīte
    0 0 0

    omīte

    nu kur tik veciem cilvēkiem vēl velk strādāt.?!Tāpēc jau jaunie ir bez darba...Nu viņai sen laiks atpūsties.Par runāšana bremzēta..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl