Latvieši un igauņi vienosies kopīgā pliko skrējienā

4 komentāri
Latvieši un igauņi vienosies kopīgā pliko skrējienā
Ilustratīvs foto: f64

Latvijā lielākā daļa iedzīvotāju jau uzpinuši vainagus un tagad dodas uz ugunskuru vietām, lai svinētu tradīcijām bagātos latviešu svētkus jeb Jāņus. Patiešām jautri Līgovakarā ir arī Igaunijas robežai vistuvākajā pilsētā Valkā.

Valkas estrādē sestdienas vakarā notiek dižkoncerts ”Līgojam kopā ar igauņiem”.

Kas ir interesanti, Igaunijā Jāņu nakts svinēšanas tradīcijas ir diezgan līdzīgas Latvijā esošajām, igauņi arī kurina Jāņu ugunskuru, meklē papardes ziedu, kā arī patērē kādu vienu konkrētu dzērienu nedaudz vairāk nekā ikdienā.

Taču tas, ko varbūt daudzi nezina, ir, ka Igaunijā – tieši pie robežas ar Latviju – šīs te Jāņu svinēšanas tradīcijas ir visdzīvākās, kas, visticamāk, saistāms tieši ar Latvijas kultūras ietekmi mūsu kaimiņvalstī uz ziemeļiem.

Pasākumu var arī uzskatīt kā sava veida dāvanu Igaunijai gadā, kad trīs Baltijas valstis atzīmē savu simtgadi.

Uz estrādes koncertēs gan latviešu, gan igauņu mūziķi. Pasākums, protams, ilgs visu nakti, un paredzētas dažādas atrakcijas kā pliko skrējiens, kas sāksies tieši līdz ar rīta saullēktu.

Tā svētki notiek pie Latvijas robežas ar Igauniju, un, kas zina, varbūt Jāņu nakts pavadīšana kopā ar ziemeļu kaimiņiem šeit kļūs par tradīciju.

4 komentāri