Latvieši Parīzē: visapkārt valda bailes, bet ir arī liela vienotības izjūta

1 komentārs

Pašlaik Parīzē atrodas simtiem Latvijas pilsoņu – daudzi tur gan dzīvo pastāvīgi, citi ieradušies tūristu gaitās. Par laimi, neviens no tautiešiem uzbrukumos nav cietis. 

Pēc Ārlietu ministrijas sniegtās informācijas, Parīzē esošie tautieši terora aktos nav cietuši. Pašlaik Francijas galvaspilsētā atrodas vairākas tūristu grupas no Latvijas. TV3 ziņām izdevās sazināties ar vienu no atpūtniekiem, kas atradās netālu no uzbrukuma vietas, bet par notikušo uzzināja tikai ierodoties viesnīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tad, kad mēs zinājām, kas notiek, sēdējām pie hoteļa skvēriņā, cilvēki sēdēja skvēriņos un nemaz nezināja, kas noticis. Mēs dzirdējām tālumā šāvienus, tādas lietas. Laiks bija labs, bija pilns ar cilvēkiem, bet visi ātri pazuda pēc tiem notikumiem. Tagad braucām stadionam garām, viss mierīgi. Neredzēja nevienu armijas mašīnu. Vienā vietā bija tikai policijas ekipāža ar automātiem.

Arī latviete Una Bergmane, kas Parīzē studē un strādā, atradās netālu no notikumu vietas. Viņa ar draugiem tobrīd vakariņoja.

Neviens jau nezināja, kurā brīdī uzbruks, un kad uzbruks, nešķiros, kurš ir musulmanis un kurš nav. Tajā brīdī ļoti bail, bet solidaritātes sajūta. Daži saka, ka paliks mājās. Citi saka, ka ies uz ielas un darīs visu kā parasti, lai parādītu, ka viņus nevar iebiedēt. Ka vienīgais veids kā pretoties terorismam ir dzīvot ikdienas dzīvi.

Savukārt parīziete Kristīne Sniedze pašreiz jūtas, kā iesprostota slazdā. Viss pilsētā ir slēgts un visapkārt ir policija un bruņotie spēki.

Viss ir bloķēts, ārkārtas stāvoklis. Paralīzes stāvoklis, izmirusi pilsēta. Ir kopīga baiļu sajūta. Tā ir masveida agresija, kas var notikt jebkurā laikā uz ielas. Cilvēki ir panikā. Pašlaik lidojumi no Parīzes uz Latviju vai pretējā virzienā nav atcelti, vien tiek brīdināts par reisu iespējamu kavēšanos.

Par savu tuvinieku drošību Parīzē var pārliecināties zvanot uz Ārlietu ministriju.

TOP komentāri

  • mirstīgais
    +1 +1 0

    mirstīgais

    NO LIELVEIKALA APMEKLĒJUMA NEVIENS NAV ATTEICIES,bet nakts parādīs !

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl