Latvieši mēro tālu ceļu, lai vērotu Saules aptumsumu

Komentāri

Priecīga ziņa visu neparasto dabas parādību piekritējiem. Pasaulē ik pa pusotru gadu ir vērojama tāda dabas parādība kā Saules aptumsums. Nākamnedēļ, 20. martā, Latvijā varēs novērot daļēju, nepilnīgu šo parādību, taču pilnīgu to varēs redzēt Norvēģijas pašos Ziemeļos – Svālbaras salās.

Katru reizi aptumsums ir vērojams no citas pasaules daļas, piemēram, 2009. gadā tas labi bija redzams Ķīnā vai arī 2012. gadā Austrālijā, kas ir diezgan tāls gabals no Latvijas, tomēr maza cilvēku grupiņa Latvijas iedzīvotāju brauc tieši uz vietām, kur šo aptumsumu var vērot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Astoņu cilvēku komanda – Agnese, Alīna, Anders, Edgars, Everita, Juris, Kristīne, Rūdolfs – pilnu Saules aptumsumu šogad dosies vērot uz sasalušo salu Spicbergenu Svālbaras arhipelāgā, kas atrodas tikai 15 grādu attālumā no Ziemeļpola.

Aptumsums norisināsies 20. marta rītā. Šā aptumsuma pilnā fāze (tas ir tad, kad Mēness atrodas tieši starp novērotāju un Sauli, tādējādi pilnībā aizklājot Sauli mūsu skatam) būs redzama tikai pāris vietās uz cietzemes – dāņu Fēru salās un norvēģu Svālbaras arhipelāgā, kas abas atrodas Ziemeļeiropā. Svālbaras lielākajā pilsētā Longjērbīenē pilnā aptumsuma fāze ilgs gandrīz 2,5 minūtes.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl