Latvieši ir introvertākā nācija Eiropā, uzskata britu medijs

0 Komentāru
Latvieši ir introvertākā nācija Eiropā, uzskata britu medijs
Foto: LETA

Latvijas vārds otrdienas rītā atrodams arī pasaules ietekmīgo mediju pirmajās lapās – “BBC” garā rakstā apskata latviešu introvertumu.

Mēs šo rakstura īpašību bieži vien pozitīvā vai vairāk negatīvā gaismā piedēvējam sev paši, taču rakstā pieļauta iespēja, ka varbūt tieši šī iezīme ir atslēga uz radošumu.

Vēl pavisam nesen Londonas grāmatu gadatirgū bija atrodami Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju radītie darbi. Bijām goda viesu statusā šajā – Baltijas valstu simtgades gadā. Cilvēki pamanījuši dažādos literāros darbus, arī komiksus.

Piemēram, viens no komiksa ”Es esmu introverts” attēliem – laiks tualetē ir laiks, kad beidzot pabūt vienam. Rakstā citēti arī vairāki citi, piemēram, – ja ārā temperatūra ir zem nulles – tas ir labi, vismaz nevajadzēs satikt cilvēkus.

Tad nu lūk, “BBC” žurnālisti pēc tam viesojās Latvijā un mēģināja uzķert latviešu vienpatību. Braucot vilcienā, sapratuši, ka ir vienīgie, kuri skaļi runā, spēlējot vārdu spēles. Tālāk rakstā pētīta jau minētās norobežotības un introvertuma saistība ar radošumu.

Jāmin vien tas, ka pie mums ir viena no lielākajām iedzīvotāju daļām Eiropā, kas strādā radošās industrijās.

Rakstā gan vārdos, gan bildēs ilustrēta ikdienas dzīve, arī tas, ka viens no iemesliem lielākai vienpatībai ir tas, ka valstī vienkārši ir maz cilvēku, un tas sanāk dabīgi.

Tomēr vienlaikus Latvijā ir arī iespaidīgi liela sabiedrības daļa, kura dzīvo dzīvokļos, cieši kopā.

0 Komentāru