Latvieši brauc kā traki! Gada laikā, kopš uzstādīti stacionārie fotoradari, sodos sarēķināti 2 miljoni eiro

2 komentāri
Latvieši brauc kā traki! Gada laikā, kopš uzstādīti stacionārie fotoradari, sodos sarēķināti 2 miljoni eiro

Divi miljoni eiro – tik lielu summu gada laikā sodos par ātruma pārkāpšanu pie stacionārajiem radariem uz Latvijas ceļiem spiesti samaksāt šoferi. Ceļu satiksmes drošības direkcija pauž pārsteigumu, ka autobraucēji nebūt nav kļuvuši prātīgāki, turklāt stacionāro radaru skaits jau tuvākajās dienās tiks būtiski palielināts – gan Rīgā, gan citviet Latvijā.

Jaunie radari parādīsies 24 vietās visā Latvijā. Ar izvietojumu ikviens var iepazīties interaktīvā kartē, kas atrodama CSDD mājaslapā.

Izvietojot mērierīces, eksperti ņēmuši vērā gan vietas, kur biežāk notikušas avārijas, gan arī vietējo iedzīvotāju lūgumus un vēstules rīkoties, lai ierobežotu pārgalvīgos braucējus.

Ģirts Rorbahs, CSDD direktora vietnieks:

Raksturīga vieta ir Svētciems, kur Tallinas šoseja iet cauri apdzīvotai vietai. Ir gadījumi, kad iedzīvotājiem jāpārvietojas pāri lielajām šosejām, tāpēc šeit jānomierina satiksme, lai ir mazāk iespēju notikt negadījumiem.

Sociālajos tīklos jau parādījušies brīdinoši foto no Dienvidu tilta, kur papildus jau esošajiem radariem uzstādīta jauna mērierīce.

Foto: twitter

 

CSDD skaidro, ka jaunie radari tiks iedarbināti tikai tad, kad pirms tiem tiks uzstādītas brīdinājumu zīmes, tātad valsts nemēģinās slepeni nopelnīt uz šoferu rēķina. Un tas nemaz nav jādara – ātrumpārkāpēji pārsteidzoši stūrgalvīgā veidā ignorē jau uzstādītos radarus.

Ģirts Rorbahs, CSDD direktora vietnieks:

Pārkāpēju ir diezgan daudz. Es pat brīnos, ka šis skaits nekrītas. Kopš pagājušā gada, kad sākām darboties, ir izrakstītas soda naudas ap 2 miljoniem eiro.

Visienesīgākie stacionārie fotoradari izrādījušies Rīgā, pie tā sauktā Kalnciema tilta, abos virzienos no un uz lielveikalu Spice. Topā ir fotoradars Mārupes novadā, Rīgas apvedceļā, kā arī Ozolnieku novadā, uz autoceļa Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža. Fotoradaru uzstādīšana turpināsies arī nākotnē – piecu gadu laikā paredzēts izvietot 100 mēriekārtas.

Foto

Video

 

Save

Save

2 komentāri