Latvieši ārpus Latvijas Jāņus svinēs vismaz 20 valstīs

Komentāri
Latvieši ārpus Latvijas Jāņus svinēs vismaz 20 valstīs
Foto: LETA

Tuvojoties šī gada Vasaras saulgriežiem, portāls latviešiem pasaulē latviesi.com sadarbībā ar latviešu kopienām ārpus Latvijas ir apkopojis latviešu ārpus Latvijas organizētos Jāņu sarīkojumus.

Apkopotie dati liecina, ka šogad notiks vairāk nekā 50 latviešu Jāņu sarīkojumi vismaz 20 valstīs: Amerikā, Austrālijā, Austrijā, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Igaunijā, Itālijā, Īrijā, Jaunzēlandē, Kanādā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Zviedrijā un arī tādās eksotiskās valstīs kā Malta, Spānija un Apvienotie Arābu Emirāti.

Lai arī latviešu ārpus Latvijas mītnes zemes ir dažādas, ikvienā no tām Jāņu svinēšana plānota tradicionāli – ar latviešu dziesmām un dejām, pinot vainagus, kurinot ugunskuru, pušķojot telpas latviskā noskaņā, lasot Jāņu zāles, ēdot tradicionālo Jāņu sieru un dzerot latviešu alu.

Tā, piemēram, Latviešu biedrība Austrijā Klosterneuburg piemeklējusi svinību pļavu gan lustīgai līgošanai, gan arī telšu pilsētiņas būvniecībai, jo svinības ieplānotas līdz pat nākamās dienas plkst.12.00. Tur notiks Svinīga Līgovakara atklāšana, konkurss “Skaistākais Jāņu vainags”, Ugunskura aizdedzināšanas ceremonija, ģitāras skaņu pavadījumā skanēs Līgo dziesmas un sirsnīgas sarunas.

Eksotiski siltajās zemēs dzīvojošie latvieši Spānijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un Maltā Jāņus aizvadīs jūras krastā, piekopjot latviskās tradīcijas, piemēram, latviešu Jāņu svinībās Spānijā tiks lasīta informatīva lekcija par latviešu tradīcijām, Jāņu vēsturisko izcelsmi, bet priekšnesumus sniegs Madrides latviešu deju kolektīvs.

Pie latviešiem visā pasaulē svētku dienās ciemosies arī mākslinieki no Latvijas – Duets Inga un Normunds, grupa “Zenīts”, “Ugunis”, Gundega Graudiņa&Ieva Baltmiskyte, Agnese Nikolovska, Kristīne Ozoliņa, muzikanti Ieva Ploriņa, Eduards Krūmiņš, Alise Dimanta un Katrīna Dimanta, Edgars Lipors monoizrādē “Karavīrs”, Baltu saime “Saules ceļš”, Latvijas folkloras kopa “Teiksma”, folkloras kopa “Svātra” no Daugavpils, Kristīnes Kārkles – Puriņas folkloras grupa, “Kokle” un Māriņas muzikanti, “Randiņš” no Rīgas, “Folkvakars” no Rīgas, Talsu draudzes koris “Amendas”, folkloras kopa “Atštaukas”, dūdenieki un koklētāji, koris “Aizkraukle”, folkloras deju kopa “Senleja” no Siguldas.

Pilns šī gada Jāņu sarīkojumu apkopojums latviešu organizācijās ārpus Latvijas apskatāms portāla “Latviesi.com” notikumu kalendārā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl