Latvenergo sola lētāku elektrību, bet zemnieki sūdzas par nesamērīgajiem tarifiem

0 Komentāru
Latvenergo sola lētāku elektrību, bet zemnieki sūdzas par nesamērīgajiem tarifiem
FOTO: LETA

”Pieceliet savus dibenus no Rīgas krēsliem un atbrauciet pie mums,” – šādos, asos toņos šodien Saeimā izvērtās saruna starp Latvenergo un tās meitas kompānijas Sadales tīkls vadītājiem un kādu zemnieku, kurš pauž sašutumu par tarifu milzīgo kāpumu.

Zemnieki visā Latvijā spiesti maksāt iespaidīgas summas par pieslēgumu jaudīgam tīklam, ko izmanto vien pāris dienas gadā. Un šī ir tikai viena no problēmām, ko iedzīvotāji pārmet pašmāju elektroenerģijas gigantam, kas gan sola laika gaitā cenas mazināt.

Lai apspriestu situāciju elektroenerģijas nozarē, uz Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakciju šodien bija aicināti Latvenergo un Sadales tīkla vadītāji. Viņi sarunu sāka uz optimistiskas nots – nākotnē par elektrību, iespējams, maksāsim mazāk.

Uz sēdi atnācis arī zemnieks Andris Felss. Savulaik bijis Augstākās padomes deputāts, viņš tagad Krustpilī nodarbojas ar lauksaimniecību.

Uzņēmuma Sadales tīkls tarifa izmaiņas, kas stājās spēkā no 1. augusta, iecirtušas pamatīgu robu zemnieku budžetos. Maksa būtiski pieaugusi tiem klientiem, kas elektrību lieto sezonāli vai nepastāvīgi.

Atsevišķās saimniecībās rēķins pārsniedzot 35 000 eiro. Pamatīgas naudas summas varētu ietaupīt, ja elektrolīniju plānotāji atbrauktu uz laukiem un izvērtētu reālo situāciju.

Finanšu ministre pauda cerību, ka izdosies atrast kompromisu, kas apmierinātu abus strīdniekus.

Sadales tīkls skaidro, ka elektrotīkla jauda pārskatīta vairāk nekā 19 000 īpašnieku un 57% no saņemtajām sūdzībām ir tieši par objektiem lauku apvidos, kas arī izrādījies pamatīgs robs šķietami loģiskajā plānā, kā izlīdzināt tarifus.

Video

0 Komentāru