Komentāri

Saeimas deputātiem būtu jāliedz iespēja balsojumos atturēties. Tā uzskata daļa opozicionāru. Viņi aicina mainīt Kārtības rulli, lai atturēšanos balsojumos pasludinātu ārpus likuma.

Priekšlikuma autors Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars norāda, ka ikvienam deputātam ir jāspēj savu lēmumu pamatot. Atturēšanos balsojumos viņš uzskata par deputāta pienākumu neveikšanu, kas turklāt neveicina sabiedrības uzticēšanos parlamentam.

Mārtiņš Bondars

Mārtiņš Bondars
LRA Saeimas frakcijas vadītājs

Ir viegli ieraudzīt sabiedrības acīs skabargu, bet dārgais parlament, ieraugiet savās acīs baļķi un saņematies, nobalsojat par to, lai atturēšanās nebūtu tāda iespēja Latvijas Republikas parlamentā. Paldies!

Tomēr priekšlikumam liegt balsojumos atturēties nav Saeimas vairākuma atbalsta. Lielākā daļa deputātu uzskata, ka šāda iespēja tomēr ir jāsaglabā. Tiesa gan idejas oponenti no Saeimas tribīnes aicināja pārmērīgi neaizrauties ar atturēšanos balsojumos.

Ilmārs Latkovskis

Ilmārs Latkovskis
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Līdzīgi kā ar medikamentiem vai alkoholu. Problēma nav, ka tie kā tādi ir, bet pārmērīgā un neadekvātā lietošanā. Tā nav izvairīšanās no deputātu pienākuma, jo ”pret” ir tas pats, kas ”atturos”, varbūt tāds ”atturos” ir mīkstais ”pret”, bet tas ir ”pret”.

Priekšlikums liegt iespēju balsojumos atturēties ar balsu vairākumu tika noraidīts, tostarp 21 deputātam šajā balsojumā atturoties.

Lasi vēl