Latgales vēstniecība GORS aktivizējusi tūrismu reģionā

Komentāri
Latgales vēstniecība GORS aktivizējusi tūrismu reģionā
FOTO: LETA

Savu otro dzimšanas dienu tikko nosvinējusi Latgales vēstniecība GORS – Rēzeknē esošā daudzfunkcionālā koncertzāle, kas pirmā aizsāka Latvijas reģionālo koncertzāļu tīklu.

Daudzi rēzeknieši vēl atceras laikus, kad šī vieta bija aizaugusi krūmiem. Tagad, jau divus gadus šeit slejas kultūras centrs Gors, tas kļuvis par Rēzeknes un visa reģiona lepnumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par pārmaiņām pilsētā runā visi rēzeknieši. Kāds priecājas par koncertdzīvi, cits par skaisto ēku un sakopto apkārtni. Daudzi šo balto namu jau apmeklējuši, bet tie kuri vēl ne – to plāno izdarīt tuvākajā laikā. Visi atzīst, ka līdz ar Goru, Rēzeknē ienākusi iedvesma.

Gors kļūst par visa reģiona kultūras centru. Kaut arī tāds ir bijis mērķis, sākumā daudzi tomēr bijuši skeptiski un neticīgi vai izdosies Goru piepildīt ar skatītājiem un galvenais vai te brauks uzstāties mākslinieki. Tagad šī ir vieta, kur mūziķi un mākslinieki ierodas labprāt, bet apmeklētāji atgriežas.

Lielajā zāle ir 1000, bet Mazajā – 220 sēdvietas. Šī ir modernākā koncertzāle – krēsli un grīda transformējas, tādēļ telpas ir iespējams pielāgot praktiski visam.

Divu gadu laikā te notikuši vairāk nekā 150 dažādi pasākumi, koncerti un izrādes vidēji divi, trīs pasākumi ik nedēļu. Biļetes tiekot izpirktas ātri.

Līdz ar GORU Rēzeknē aktivizējies tūrisms, ir pieprasījums pēc sabiedriskās ēdināšanas un naktsmītnēm. Šo divu gadu laikā te uzstājušies teju visi pašmāju labākie mākslinieki, taču esot arī nepaveiktie darbi – līdz šim uz koncertu tā arī neesot izdevies pierunāt kādu slavenu Jelgavnieku grupu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl