Latgales upītēs ūdens joprojām gāžas aumaļām! Bažas rada gaidāmās lietavas

Komentāri
Latgales upītēs ūdens joprojām gāžas aumaļām! Bažas rada gaidāmās lietavas
Foto: Monta Jakovela

TV3 Ziņas šodien, 15. septembrī, ir Latgalē, lai izpētītu, vai tuvāko dienu laikā šo reģionu var skart jauni plūdi un kā Latgales iedzīvotāji ir atguvušies no iepriekšējiem.

Autoceļam Kārsava-Viļaka plūdi bija nodarījuši vislielākos postījumus, un tā atjaunošanai bija nepieciešams visilgākais laiks un lielākie finanšu līdzekļi. Iepriekšējo plūdu laikā ceļa posms pie Pazlaugas bija pilnībā pārrauts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd tas ir sataisīts ar šķembām un granti. Zem ceļa ir izveidotas milzīgas caurtekas, kur šobrīd ūdens gāžas lielos tempos. Satraukumu rada fakts, vai tuvāko dienu lietus atkal visu neizskalos. Vēl joprojām ir saglabāta arī pagaidu laipa gājējiem.

Jaunākā laika prognoze liecina, ka naktī uz pirmdienu un pirmdien, 18. septembrī, Latvijas austrumu daļu atkal skars stiprs lietus. Saskaņā ar šo prognozi jaunās lietavas var atnest 30-60 milimetru nokrišņu, kas ir tuvu mēneša klimatiskajai normai. Tomēr prognozes par lietus zonas virzību un nokrišņu intensitāti pagaidām ir neskaidras, un pastāv cerība, ka stiprais lietus ies garām.

Ja tomēr piepildīsies sliktākais scenārijs, Austrumlatvijā gaidāmi plaši plūdi, jo izmirkusī zeme vairs nespēj uzsūkt ūdeni.

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl