Latgales upītēs ūdens joprojām gāžas aumaļām! Bažas rada gaidāmās lietavas

0 Komentāru
Latgales upītēs ūdens joprojām gāžas aumaļām! Bažas rada gaidāmās lietavas
Foto: Monta Jakovela

TV3 Ziņas šodien, 15. septembrī, ir Latgalē, lai izpētītu, vai tuvāko dienu laikā šo reģionu var skart jauni plūdi un kā Latgales iedzīvotāji ir atguvušies no iepriekšējiem.

Autoceļam Kārsava-Viļaka plūdi bija nodarījuši vislielākos postījumus, un tā atjaunošanai bija nepieciešams visilgākais laiks un lielākie finanšu līdzekļi. Iepriekšējo plūdu laikā ceļa posms pie Pazlaugas bija pilnībā pārrauts.

Šobrīd tas ir sataisīts ar šķembām un granti. Zem ceļa ir izveidotas milzīgas caurtekas, kur šobrīd ūdens gāžas lielos tempos. Satraukumu rada fakts, vai tuvāko dienu lietus atkal visu neizskalos. Vēl joprojām ir saglabāta arī pagaidu laipa gājējiem.

Jaunākā laika prognoze liecina, ka naktī uz pirmdienu un pirmdien, 18. septembrī, Latvijas austrumu daļu atkal skars stiprs lietus. Saskaņā ar šo prognozi jaunās lietavas var atnest 30-60 milimetru nokrišņu, kas ir tuvu mēneša klimatiskajai normai. Tomēr prognozes par lietus zonas virzību un nokrišņu intensitāti pagaidām ir neskaidras, un pastāv cerība, ka stiprais lietus ies garām.

Ja tomēr piepildīsies sliktākais scenārijs, Austrumlatvijā gaidāmi plaši plūdi, jo izmirkusī zeme vairs nespēj uzsūkt ūdeni.

0 Komentāru