Latgalē atsākusies cīņa ar Āfrikas cūku mēri; Dubnā dežūrē policija un PVD

Komentāri

Latgalē atsākusies cīņa ar Āfrikas cūku mēri. Vakar atklātās inficētās 18 cūkas šodien likvidētas un ap saimniecību Dubnas pagastā noteikta karantīnas zona. Pastiprinātas pārbaudes veic gan policija, gan veterinārā dienesta speciālisti.

Dubnā dežūrējošās policijas patruļa  pārbauda, vai iedzīvotāji necenšas no karantīnas zonas izvest gaļu, kas ir aizliegts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ap saimniecību, kur uzietas inficētās cūkas, ir apjoztas norobežojošās lentes. Kā tieši mājas cūkas saslimušas, nav skaidras atbildes, bet ir versijas.

Iespējams, tas noticis, jo tām barota svaigi pļauta zāle, kur pirms tam uzturējušās mežacūkas. Saslimšanas iemesls varētu būt arī ūdens došana cūkām no blakus tekošās upītes. Pārtikas un veterinārais dienests vēlreiz aicina visus cūkkopjus šajā reģionā ievērot biodrošības noteikumus, un tiešām ļoti nopietni izturēties pret visām rekomendācijām.

Visas 18 inficētās mājas cūkas šodien nokautas, izmantojot triecienpistoli. Pēc tam cūkas aizveda uz Daugavpils novadā esošo krematoriju, kur rukši sadedzināti. Cūkas bijušas reģistrētas, tāpēc to īpašnieki saņems kompensācijas.

Savukārt rīt no rīta Pārtikas un veterinārais dienests turpinās pārbaudīt visas cūku saimniecības, kas atrodas 10 kilometru rādiusā ap slimības perēkli.

Lasi vēl