Latgalē atsākusies cīņa ar Āfrikas cūku mēri; Dubnā dežūrē policija un PVD

Komentāri

Latgalē atsākusies cīņa ar Āfrikas cūku mēri. Vakar atklātās inficētās 18 cūkas šodien likvidētas un ap saimniecību Dubnas pagastā noteikta karantīnas zona. Pastiprinātas pārbaudes veic gan policija, gan veterinārā dienesta speciālisti.

Dubnā dežūrējošās policijas patruļa  pārbauda, vai iedzīvotāji necenšas no karantīnas zonas izvest gaļu, kas ir aizliegts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ap saimniecību, kur uzietas inficētās cūkas, ir apjoztas norobežojošās lentes. Kā tieši mājas cūkas saslimušas, nav skaidras atbildes, bet ir versijas.

Iespējams, tas noticis, jo tām barota svaigi pļauta zāle, kur pirms tam uzturējušās mežacūkas. Saslimšanas iemesls varētu būt arī ūdens došana cūkām no blakus tekošās upītes. Pārtikas un veterinārais dienests vēlreiz aicina visus cūkkopjus šajā reģionā ievērot biodrošības noteikumus, un tiešām ļoti nopietni izturēties pret visām rekomendācijām.

Visas 18 inficētās mājas cūkas šodien nokautas, izmantojot triecienpistoli. Pēc tam cūkas aizveda uz Daugavpils novadā esošo krematoriju, kur rukši sadedzināti. Cūkas bijušas reģistrētas, tāpēc to īpašnieki saņems kompensācijas.

Savukārt rīt no rīta Pārtikas un veterinārais dienests turpinās pārbaudīt visas cūku saimniecības, kas atrodas 10 kilometru rādiusā ap slimības perēkli.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl