Lasi un skaties ekskluzīvu interviju ar Prāta vētras mūziķi Renāru Kauperu

0 Komentāru
Lasi un skaties ekskluzīvu interviju ar Prāta vētras mūziķi Renāru Kauperu
FOTO: LETA

Šajā pavasarī liels notikums Latvijas mūzikas pasaulē: grupai Prāta vētra jauns albums – 7 soļi svaiga gaisa.
Par jauno albumu, par to, kādam jābūt Latvijas prezidentam un kādu mūziku klausās pats Renārs šorīt LNT rīta raidījumā 900 Sekundes stāstīja Renārs Kaupers.

LNT Ziņu moderatore, TV žurnāliste Kristīne Garklāva

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Septiņi soļi svaiga gaisa. Ko Tev nozīmē šis ieraksts. Kāds ir Tavs stāsts šajā albumā?

Grupas Prāta vētra mūziķis Renārs Kaupers

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Šis ir kolektīvs stāsts. Tas ir grupas stāsts. Faktiski kā jau katrs albums – Tu sāc vienkārši ar dziesmām… To visu tā lēnām sāc lipināt kopā un domāt, kas no tā var sanākt. Un, kad Tu sāc lipināt un sāc skatīties, un tad pamazām kopā veidojas tāda kā virsvērtība tam visam.

Mums bija tādas radošās nometnes, kas pārsvarā notika Berlīnē. Un kādu dienu, skatoties pa viesnīcas logu ārā, mēs ar Kasparu brokastojām un skatāmies – tur tāds puisēns, kurš balansē uz virves. Tāds mākslas objekts. Un sanāk tā, ka tās attiecības starp mums, to puisēnu un Berlīni ir tādas, ka izskatās, ka tas puisēns virs pilsētas tā kā balansē. Un kaut kā mēs tā aizrunājāmies par to puisēnu un sapratām, – paklau, tas albums ir par viņu! Par šo balansējošo puisīti, kas faktiski ir katrs no mums, jo mēs katrs savā veidā balansējam virs tās pilsētas. Mēs esam rāvušies, tiekušies uz to pilsētu, vai ne? Nu, ko pilsēta piedāvā. Viņa piedāvā lielumu un plašumu, komfortu un izklaides, darbu un naudu, un viss tas ir pilsētā, bet tajā pašā laikā – Tu taču esi cilvēks ar kaut kādiem sapņiem, savām emocijām, gribēšanu, negribēšanu. Un tad, kad tas viss tā kā tiek sasiets kopā un tu lielākoties intuitīvs mēģini nebalansēt starp to visu – tā lai Tu būtu laimīgs. Ir tiešām gandarījums par to, kas ir padarīts.

Vaicāts par to, kas ir galvenie ”vaļi”, uz ko balstās kopējās sajūtas, un kur ir noslēpums tam, ka grupa pastāv jau 25 gadus, Renārs atzīst, ka visa pamatā ir draudzība, mūzika un arī kopīgs bizness.

”Faktiski tas ir uzņēmums, kas mums ir. Kaut kā pareizi nobalansēt starp tām lietām – tā ir tāda liela meistarība, kas nu tik tālu mums ir izdevies. Tas tiesām ir kā ģimenē. Ir kaut kādi tādi ļoti lieli pacēluma brīži, tādas ārkārtīgi spilgtas mīlestības sajūta. Ir arī atkal kaut kādi tādi brīži, kad mēs esam tā kā mazliet attālinājušies un katrs vairāk par sevi,” stāsta Renārs.

Savulaik Prāta vētras koncerta laikā uz skatuves ir kāpusi arī bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Renārs Kaupers 900 Sekundēs atzina, ka ar eksprezidenti grupai izveidojusies jauka draudzība visas viņas prezidentūras laikā.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Faktiski ar Vairu mums izveidojās tāda jauka draudzība visas viņas prezidentūras laikā. Es domāju, ka viens no tādiem kulminācijas brīžiem bija, kad viņa mums pievienojās uz skatuves koncertā Mežaparkā. Tas bija kaut kas tāds pilnīgi maģisks, jo kad Vaira nāca, – tā publika sāka skandēt Vaira, Vaira… Tas notiek tev visapkārt, Tu esi tā kā tādā brīnumainā bumbā, enerģijas bumbā, kur viss apkārt tā kā pazūd, un ir vienkārši kaut kas tāds pilnīgi netverams.  Un tad viņa nāca, un mēs nodziedājām kopā vienu no tautasdziesmām.  Jā, tas bija brīnumaini.

LNT Ziņu moderatore, TV žurnāliste Kristīne Garklāva

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Renār, kādam, Tavuprāt, jābūt Valsts prezidentam?

Kaupers atzīst, ka Vaira Vīķe-Freiberga latiņu uzlikusi tik augstu, ka mēs gaidām tādu pašu brīnumu. ”Mēs gaidām tādu pašu izcilību.”

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Nu, redzi, mūsu gadījumā tā latiņa ir uzlikta tik augstu. Vaira ir latiņu uzlikusi tik augstu, ka mēs gaidām tādu pašu brīnumu. Mēs gaidām tādu pašu izcilību. Prezidentam ir jābūt tādam, lai, paskatoties uz šo prezidentu, katru reizi viņu redzot, dzirdot viņu uzstājoties – es esmu lepns, ka es esmu kopā ar šo cilvēku – ka viņš ir mūsu prezidents. Ka mēs ejam aiz viņa. Ka viņš saka, un mēs ejam. Viņš ir gudrs, viņš ir inteliģents, patriotisks, viņš ir tajā pašā laikā sirsnīgs un iedvesmojošs.

Saistībā ar Prāta vētru ir bijušas arī dažādas diskusijas un runas par koncertiem Krievijā. Grupas mūziķis Renārs Kaupers LNT rīta raidījumā 900 Sekundes atzina, ka pirms uzstāšanās Krievijā pagājušā gada jūnijā lēmums par uzstāšanos esot nopietni pārdomāts.
FOTO: LETA

FOTO: LETA

Bija viens koncerts pagājušajā gada jūnijā. Tas bija pāris mēnešus pēc Krimas notikumiem, un mēs ļoti nopietni apdomājām, ko mums darīt, jo arī mēs pieturamies pie tās sajūtas, ka kultūras cilvēkiem ir jādalās ar to, kas viņiem ir dots. Un ir sajūta, ka tā pasaule paliek labāka. Jā, ir robežas, ir nacionālie jautājumi, bet pāri visam tomēr ir cilvēks. Mēs izrunājām no dažādiem aspektiem, un beigu beigās mēs nospriedām, ka mēs braucam. [..] Pilnīgu apstiprinājumu tam, ka darām pareizi, es izjutu koncertā. Tas bija koncerts Ņižņijnovgorodā, tas bija koncerts klubā, tur bija kādi 800 cilvēki.  Mēs nospēlējām koncertu, un tad koncerta laikā ieradās Ņižņijnovgorodas koris, kurš latviešu valodā nodziedāja Mazo bilžu rāmīti. Nu, bija tā, ka tek asaras, un koncerta laikā es neskaitāmas reizes domāju – cik labi, ka mēs atbraucām. Un tanī brīdī es pilnīgi skaidri sajutu, ka mēs darām pareizi, un kopš tā brīža man šis jautājums ir atrisināts.

Pilnu interviju no LNT rīta raidījuma 900 Sekundes skaties pievienotajā video!

0 Komentāru