Laimīgo Latvijas iedzīvotāju skaits sarūk, secināts aptaujā

1 komentārs
Laimīgo Latvijas iedzīvotāju skaits sarūk, secināts aptaujā
FOTO:F65

Salīdzinājumā ar pērno gadu laimīgo Latvijas iedzīvotāju skaits sarūk. Turklāt mazāk laimīgi ir ne tikai pieaugušie, bet arī bērni – teju piektā daļa pamatskolas vecuma bērnu neuzskata sevi par laimīgiem, secināts “Amigo” un SKDS veiktajā pētījumā.

Vienlaikus noskaidrots, ka laimes sajūta ģimenē un kopīgi pavadītais laiks ir saistīts ar mūsdienās aktuālo parādību – paaudžu plaisas rašanos, ko sekmē vecāku nepilnvērtīgā izpratne un zināšanas par to, ko viņu bērni dara internetā.

Pētījums apliecina, ka ģimenes attiecībās valda lielāka atklātība un uzticēšanās, kā arī ir mazāka plaisa vecāku un bērnu starpā, ja vairāk laika tiek pavadīts kopā.

Šādi secinājumi redzami pētījumā “Amigo” laimes indekss un Digitālā plaisa starp bērniem un vecākiem, kas tapis sadarbībā ar Sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

Šogad pētījumā līdzās laimes sajūtas attīstībai Latvijā novērtējumam, dziļāk analizēts tas, kā digitālo tehnoloģiju izmantošana ģimenē ietekmē savstarpējo komunikāciju, bērnu un vecāku attiecības un paaudžu plaisas rašanos.

1 komentārs